[2]
165822

Avtor: Rene Vidmar
30. 7. 2022, 23.04

Nogometaši Bayerna so z lovoriko odprli sezono 2022/23. Osvojili so nemški superpokal, potem ko so v Leipzigu ugnali domačo zasedbo s 5:3.

Bayern, nemški prvak, je že v prvem polčasu tekmecu, sicer branilcu pokalne lovorike, nasul tri gole. Strelci so bili Jamal Musiala, Sadio Mane, ki je prišel kot velika okrepitev iz Liverpoola, in Benjamin Pavard.

Video is not available for your country.

Marcel Halstenberg je v 60. minuti zmanjšal zaostanek Leipziga, a je Serge Gnabry šest minut pozneje znova poskrbel za varno vodstvo Bavarcev. To se je malo skrčilo v 77. minuti, ko se je med strelce vpisal vse bolj cenjeni Leipzigov “ofenzivec” Christophe Nkunku.

Ta je zadel že v prvem delu, a iz prepovedanega položaja, podobno se je v drugem delu zgodilo Maneju. V 89. minuti pa je Dani Olmo, ki je v 52. minuti zamenjal nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, vendarle poskrbel za zanimivo končnico, ko je zadel za 3:4.

Že v osmi minuti sodniškega dodatka pa je Bayern vendarle dokončno odločil zmagovalca, zadel je še Leroy Sane in klubu priigral deseto tovrstno lovoriko in tretjo zaporedno. Leipzig ostaja brez nje.

Vir, video, foto: STA/Šport TV

1

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)...Več

2

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

3

Studio Šport TV: Nova neumnost igralcev Olimpije, izključitev Lasickasa obrnila potek derbija(VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več