Zdesetkani Dallas v Clevelandu orožje položil šele v podaljšku

Cleveland, 18. 12. 2022 06.23 |

M.J., STA
1

Dallas Mavericksi so v ligi NBA na gostovanju v Clevelandu izgubili po podaljšku z 99:100. Slovenski košarkarski as Luka Dončić tokrat ni igral. Ljubljančan je počival zaradi načete stegenske mišice. Dončić je dobil dan počitka pred drugo od tekem v zaporednih dneh. Tekma proti Clevelandu je bila tretja, ki jo je v tej sezoni Ljubljančan izpustil, nazadnje ni igral ob porazu s 115:144 proti Chicago Bulls. Na preostalih 27 v rednem delu je v povprečju Dončić dosegel 33 točk, 8,3 skoka ter 8,7 asistence na tekmo. Trener Dallasa Jason Kidd na obračunu proti Clevelandu ni računal niti na Spencerja Dinwiddieja, Josha Greena, Dwighta Powlla in Maxija Kleberja.

Ob odsotnosti Luka Dončića je Kemba Walker za Mavericks zbral 32 točk, sedem podaj in pet skokov, Christian Wood pa 26 točk in 14 skokov. Točko manj je dosegel najboljši strelec zmagovite domače zasedbe Donovan Mitchell, Darius Garland pa 18 točk, sedem skokov in 12 podaj. Srečanje je odločil Jarrett Allen z zabijanjem prek Wooda dve minuti in sekundo pred koncem dodatka tekme, potem pa ekipi nista več dosegli točke. Dončić je dobil dan počitka pred drugo tekmo v prav toliko dnevih. Dan prej je ob zmagi proti Portland Trail Blazers s 130:110 igral 29 minut ter dosegel 33 točk in devet skokov.

Kemba Walker
Kemba Walker FOTO: AP

Tekma proti Clevelandu je tretja, ki jo je v tej sezoni Ljubljančan izpustil. Nazadnje ni igral ob porazu s 115:144 proti Chicago Bulls pred tednom dni. Na preostalih 27 v rednem delu je v povprečju Dončić dosegel 33 točk, 8,3 skoka ter 8,7 asistence na tekmo.

Z 58 točkami je Devin Booker vodil Phoenix Suns, ki je New Orleans Pelicans, drugo ekipo zahodnega dela lige, popeljal do zmage s 118:114. Pelikani so sicer še po tretji četrtini vodili s 24 točkami prednosti. Pred pelikani so na lestvici Memphis Grizzlies, ki so izgubili po šestih zmagah v nizu, boljši so bili igralci Oklahoma City Thunder s 115:109. Tekma med ekipama Miami Heat in San Antonio Spurs, ki jo je s 111:101 dobil Miami, je potekala zunaj meja ZDA glavnem mestu Mehike Ciudad de Mexicu. Tam se je mudil tudi komisar lige NBA Adam Silver na pogovorih o možni širitvi lige v Mehiko. "Če se ozremo nekoliko nazaj, vidimo, kako uspešna je bila širitev v Kanado, ki se je začela v začetku devetdesetih let. Zato se mi zdi smiselno, da se obrnemo tudi proti jugu ZDA. Nimamo še terminskega načrta, nedvomno pa resno razmišljamo o Mehiki," je med drugim povedal Silver.