Moskva svetovno prvenstvo v športnem plezanju Mia Krampl

Četrtek, 16. 9. 2021, 17.09

Moskva, SP v športnem plezanju, hitrost

Olimpijka Mia do najboljše uvrstitve v "speedu"

Janja Garnbret Mia Krampl | S preizkušnjo v hitrostnem plezanju se je v Moskvi začelo svetovno prvenstvo v športnem plezanju. V disciplini "speed" je Slovenijo zastopala zgolj MIa Krampl, ki je osvojila 23. mesto.  | Foto Anže Malovrh/STA

V Moskvi se je danes s preizkušnjami v hitrosti začelo svetovno prvenstvo v športnem plezanju. Na startu je bila ob odsotnosti olimpijske prvakinje Janje Garnbret, ki je prvenstvo izpustila, ena Slovenka Mia Krampl. Enaindvajsetletna Golničanka je v konkurenci 37 tekmovalk zasedla 23. mesto. Kramplova se ni prebila v izločilne boje najboljših 16.

Mia Krampl, poleg Janje Garnbret druga slovenska predstavnica na letošnjih olimpijskih igrah v Tokiu, je s 23. mestom vpisala svojo najboljšo uvrstitev v hitrostnem plezanju na tekmovanjih najvišje kakovostne ravni, kar pa še vedno ni zadoščalo za preboj med najboljšo šestnajsterico, ki se bo pomerila v drugem delu tekmovanja.

V prvi kvalifikacijski smeri je postavila čas 9,60 sekund, v drugi pa 10,61. Letos v Villarsu na tekmi svetovnega pokala je bila že hitrejša v kvalifikacijah, in sicer je 15-metrsko steno s standarno postavitvijo oprimov preplezala v času 9,43 sekunde.

Jutri bodo v Moskvi na sporedu kvalifikacije v balvanih. Na štartni listi je tudi Jernej Kruder, aktualni evropski prvak v tej disciplini. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Jutri bodo v Moskvi na sporedu kvalifikacije v balvanih. Na štartni listi je tudi Jernej Kruder, aktualni evropski prvak v tej disciplini. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Jutri bodo v Moskvi na sporedu kvalifikacije v balvanih z devetimi Slovenci na startu.

Nastopili bodo Katja Debevec, Jernej Kruder, Gregor Vezonik, Zan Lovenjak Sudar, Matic Kotar, Vita Lukan, Lučka Rakovec, Anže Peharc in Kramplova.

Polfinale najboljše dvajseterice in finale najboljše šesterice bosta za ženske na sporedu v soboto, za moške pa v nedeljo.

Janja Garnbret, številka 1 športnega plezanja, se je odločila, da bo svetovno prvenstvo izpustila. Na zadnjem v Hačiodžiju leta 2019 je osvojila kar tri naslove svetovne prvakinje.