133548

OI: Kauzer ostal brez finala

Avtor: Gregor Kovačič
30. 7. 2021, 09.36

Slovenski kajakaš Peter Kauzer se ni uvrstil v finale olimpijskih iger v Tokiu. Po težavah v zgornjem delu, kjer ga je zadržala vodna past, je bil srebrni iz Ria prepočasen, da bi se uvrstil med najboljšo deseterico. Na koncu je zasedel 12. mesto med 20 tekmovalci.

Kauzer, ki je nastopil deseti po vrsti, je za takrat vodilnim Američanom Michalom Smolenom zaostal za 2,99 sekunde in zasedel šesto mesto.

Do konca ga je potem prehitelo še šest kajakašev, tako da je 37-letni Hrastničan igre v Tokiu končal na 12. mestu. Za desetim mestom, ki kot zadnje prinaša finalni nastop, je zaostal za 65 stotink sekunde.

Najboljši čas polfinala je kljub enemu dotika postavil Čeh Jiril Prskavec.

Brez finala, ki se bo začel ob 9. uri, je ostal tudi Italijan Giovanni de Gennaro, drugi z letošnjega evropskega prvenstva.

Vir: STA

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več