Drugi športi

V Melbournu izpadel tudi Medvedjev, Cicipas uspešno naprej

Melbourne, 20. 01. 2023 14.38 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Na odprtem teniškem prvenstvu Avstralije v Melbournu so se tudi danes nadaljevala presenečenja. Izpadel je eden od favoritov, sedmi nosilec, Rus Medvedjev, ki ga je v treh nizih s 7:6 (7), 6:3, 7:6 (4) premagal Američan Sebastian Korda, sicer sin nekdanjega zmagovalca tega turnirja leta 1998 Čeha Petra Korde.

Danil Medvedjev je še eden izmed zvezdnikov, ki je končal nastope na OP Avstralije. FOTO: AP

Pravi Čeh, ne samo igralec češkega rodu, Jiri Lehecka je bil avtor tudi drugega petkovega presenečenja, izločil je namreč 11. nosilca Camerona Norria, za to je potreboval pet nizov, zaostajal je z 1:2. Britanec se je med tekmo pritoževal nad bolečinami v kolenu, po tekmi pa tudi nad vetrom, ki naj bi motil igralca.

Brez pritožb pa je bil Grk Stefanos Cicipas, ki je po zmagi nad Nizozemcem Tallonom Griekspoorom gladko napredoval skozi žreb in si pripravil dvoboj z Italijanom Jannikom Sinnerjem v četrtem krogu. Grk do zdaj ni izgubil niti niza, doslej pa se je v Melbournu trikrat prebil v polfinale, na turnirjih velike četverice pa je prišel najvišje leta 2021 z uvrstitvijo v finale Roland Garrosa.

Američan Mackenzie McDonald, ki je poskrbel za senzacijo, ko je izločil prvega igralca sveta Španca Rafaela Nadala, pa ni nadaljeval v tem slogu. V tretjem krogu je bil boljši Japonec Yoshihito Nishioka, 31. nosilec.

V osmino finala se je prebil tudi polfinalist US Opna leta 2021, Kanadčan Felix Auger-Aliassime. Šesti nosilec je v tretjem krogu v štirih nizih premagal Francisca Cerundola iz Argentine. Napredovala sta tudi Rus Karen Hačanov in Poljak Hubert Hurkacz.

Felix Auger-Aliassime
Felix Auger-Aliassime FOTO: AP

V osmino finala se je uvrstila prva igralka sveta Poljakinja Iga Swiatek, v tretjem krogu je v 55 minutah izločila špansko kvalifikantko Cristino Bucsa, ki je poljski igralki odvzela zgolj eno igro, s 6:0 in 6:1.

Trikratna zmagovalka turnirjev za grand slam, zmagovalka Roland Garrosa in OP ZDA, se bo zdaj v dvoboju osmine finala pomerila z zmagovalko Wimbledona Rusinjo Jeleno Ribakino, Moskovčanko, ki igra pod kazahstansko zastavo. Ribakina, 22. nosilka turnirja, ki je v drugem krogu izločila Slovenko Kajo Juvan, je v obračunu tretjega kroga ugnala lansko finalistko Melbourna Danielle Collins iz ZDA s 6:2, 5:7 in 6:2.

Prihajajoči obračun Swiatek – Ribakina bo prvo srečanje med zmagovalkama turnirjev za grand slam, odkar je leta 2021 v četrtfinalu Cincinnatija zdaj tekmovalno upokojena Avstralka Ashleigh Barty premagala Čehinjo Barboro Krejčikovo. Slednja, ki je leta 2021 v Parizu osvojila svoj edini turnir za grand slam, se bo za svoj drugi zaporedni četrtfinale pomerila s tretjo igralko sveta Američanko Jessico Pegula, ki je v tretjem krogu v 65 minutah s 6:0, 6:2 premagala Ukrajinko Marto Kostjuk.

Pegula je bila odločilna za zmagoslavje ZDA v pokalu United pred dvema tednoma, kjer je v polfinalu premagala prvouvrščeno Swiatek. Tako Pegula kot Krejčikova še nista izgubili niza. Krejčikova je v eni uri in 26 minutah v Rod Laver Areni premagala Ukrajinko Anhelino Kalinino s 6:2, 6:3.

Napredovala je tudi zmagovalka Roland Garrosa 2017, Latvijka Jelena Ostapenko, ki je v dveh nizih ugnala Ukrajinko Katerino Baindl. Sedemnajsta nosilka se bo v osmini finala pomerila s sedmo nosilko iz ZDA, Cori Gauff. Osemnajstletnica je v dveh nizih v dvoboju Američank odpravila Bernardo Pera.

* Izidi:

- Melbourne, grand slam (49,2 milijona evrov):

- moški, 3. krog:

Yoshihito Nishioka (Jap/31) - Mackenzie McDonald (ZDA) 7:6 (6), 6:3, 6:2;

Karen Hačanov (Rus/18) - Frances Tiafoe (ZDA/16) 6:3, 6:4, 3:6, 7:6 (9);

Hubert Hurkacz (Pol/10) - Denis Shapovalov (Kan/20) 7:6 (3), 6:4, 1:6, 4:6, 6:3;

Stefanos Cicipas (Grč/3) - Tallon Griekspoor (Niz) 6:2, 7:6 (5), 6:3;

Jannik Sinner (Ita/15) - Marton Fucsovics (Mad) 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0;

Jiri Lehecka (Češ) - Cameron Norrie (VBr/11) 6:7 (8), 6:3, 3:6, 6:1, 6:4;

Felix Auger-Aliassime (Kan/6) - Francisco Cerundolo (Arg/28) 6:1, 3:6, 6:1, 6:4;