Šeško zadel v polno ob zmagi Leipziga, remi Wolfsburga in Hoffenheima

Leipzig, 04. 02. 2024 19.29 |

STA, A.V.
1

Slovenski nogometni reprezentant Benjamin Šeško je na zadnji tekmi 20. kroga nemškega prvenstva dosegel gol za Leipzig, saška ekipa je z 2:0 premagala Union Berlin. Leipzig je na petem mestu lestvice bundeslige. Vodi Bayer Leverkusen z dvema točkama naskoka pred Bayernom.

Za Leipzig sta v začetni postavi danes zaigrala oba slovenska nogometaša, Benjamin Šeško in Kevin Kampl. Rdeči biki so hitro pritisnili in Lois Openda je zadel že v 11. minuti. Že ob koncu prvega dela je imel lepo priložnost tudi Šeško, a je takrat še branil vratar gostov Alexander Schwolow.

V nadaljevanju pa je Šeško tudi prišel do zadetka; v 48. minuti je po prostem strelu in podaji Davida Rauma v kazenski prostor zadel za 2:0. Deset minut zatem je bil natančen še drugič, vendar je bil ob strelu za las v prepovedanem položaju in zadetek ni obveljal. V 72. minuti so Berlinčani ostali z desetimi po rdečem kartonu Christopherja Trimmla. Leipzig je brez težav zadržal prednost do konca, že v sodnikovem dodatku je Xavi Simons stresel še okvir gola. Za Leipzig je bila današnja zmaga prva v koledarskem letu 2024 po treh zaporednih porazih.

Statistika tekme: Leipzig vs. Union Berlin
Statistika tekme: Leipzig vs. Union Berlin FOTO: Sofascore.com

V drugi današnji tekmi sta Wolfsburg in Hoffenheim igrala 2:2.

Že v soboto so igrali vsi trije vodilni in bili vsi uspešni, tako da je razmerje na vrhu ostalo nespremenjeno. Nogometaši iz Leverkusna so gostovali pri zadnjeuvrščenem Darmstadtu in zanesljivo slavili z 2:0, oba zadetka je dosegel Nathan Tella. Bayern je imel nekaj več težav z Borussio Mönchenglabach, gosti so povedli, a so pozneje Aleksandar Pavlović, Harry Kane (dosegel je že 24. gol v sezoni) in Matthijs de Ligt poskrbeli za preobrat in zmago s 3:1.

Statistika Benjamina Šeška ob zmagi Leipziga proti berlinskemu Unionu
Statistika Benjamina Šeška ob zmagi Leipziga proti berlinskemu Unionu FOTO: Sofascore.com

Stuttgart je slavil proti Freiburgu v gosteh z 2:1. Spodrsnilo pa je četrti Borussii Dortmund, ki je v petek v gosteh s Heidenheimom igrala le 0:0. Na lestvici ima zdaj Bayer 52 točk, Bayern 50, Stuttgart 40, Dortmund 37 in Leipzig 36.

Nemško prvenstvo, 20. krog, izida nedeljskih tekem:
Wolfsburg - Hoffenheim                      2:2 (0:1)
Leipzig - Union Berlin                      2:0 (1:0)
(Benjamin Šeško je za Leipzig igral celo tekmo in dosegel gol v 48. minuti, Kevin Kampl je za Leipzig igral do 85. minute).