DIRKA PO FRANCIJI: PO POLOVICI UVODNE VOŽNJE

Kronometer: Pogačar devet sekund hitrejši od Rogliča, Lampaert presenetljivo v rumeni majici

V soboto bo na sporedu druga etapa od Roskildeja do Nyborga.
Fotografija: FOTO: Gonzalo Fuentes Reuters

Belgijec Yves Lampaert je zmagovalec uvodne vožnje na čas na kolesarski dirki po Franciji. V Koebenhavnu je slavil s časom 15:17. Pet sekund je zaostal Belgijec Wout Van Aert. Slovenski as in dvakratni zaporedni zmagovalec Toura Tadej Pogačar je bil tretji z zaostankom sedmih sekund. Primož Roglič je bil osmi, za zmagovalcem je zaostal 16 sekund.

image_alt
Pogačar ne omenja Rogliča

Dirka po Franciji se je v deževni danski prestolnici za slovenske ljubitelje kolesarstva končala brez pretresov in padcev. Glavna favorita za skupno zmago Pogačar (UAE Team Emirates) in Roglič (Jumbo-Visma) sta uspešno opravila prvi preizkus na spolzkem in s 23 ovinki oteženem ravninskem kronometru.

Vse najboljše vključno z Van Aertom (Jumbo-Visma) je v nekoliko boljših vremenskih razmerah presenetil lanski belgijski prvak v vožnji na čas Lampaert (Quick-Step Alpha Vinyl) in najboljšo znamko izboljšal za pet sekund. Za 31-letnika je bila to 15. zmaga, od tega četrta v kronometrih in druga na tritedenskih dirkah (Vuelta 2017).

Od preostalih Slovencev na Touru se je solidno odrezal državni prvak Jan Tratnik (Bahrain-Victorious). Za zmagovalcem je zaostal 25 sekund in zasedel 16. mesto. Njegov moštveni kolega Matej Mohorič je za traso porabil natanko 16 minut in končal na 31. mestu. Luka Mezgec (BikeExchange-Jayco) je bil z zaostankom 1:34 minute 143.

V soboto bo na sporedu druga etapa od Roskildeja do Nyborga (202,5 km). Predvidena je za sprinterje, v razplet pa bi lahko posegel tudi močan veter na 18 km dolgem mostu pred zaključkom etape.

Kolesarje do 24. julija čakajo skoraj 3350 km cest z 61 kategoriziranimi vzponi, številni tlakovanimi odseki v peti etapi, vroče temperature v Alpah in Pirenejih ter mnoge druge pasti.