Kielce Rokometna liga prvakov Celje Pivovarna Laško

Četrtek, 15. 12. 2022, 22.16

ROKOMETNA LIGA PRVAKOV, 10. KROG

Po odličnem začetku mrk in visok porazov Celjanov

liga prvakov RK Celje Pivovarna Laško Kielce | Celjani so klonili na gostovanju pri Kielcah. | Foto Guliverimage

Celjani so klonili na gostovanju pri Kielcah.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na zadnji tekmi v skupinskem delu lige prvakov v tem koledarskem letu z 28:36 (15:18) klonili na Poljskem proti Kielcam. Klube v ligi prvakov zdaj čaka nekaj odmora, tekmovanje pa se bo vrnilo po januarskem svetovnem prvenstvu.

Celjska zasedba je na zadnji mednarodni tekmi v tem koledarskem letu doživela osmi poraz na največji klubski sceni. Po obetavnem začetku si je že po prvi polovici tekme pridelala zaostanek treh zadetkov, na koncu pa v Kielcah izgubila za osem golov.

Po desetih tekmah je na predzadnjem mestu v skupini B, po slabem dvomesečnem premoru zaradi bližnjega svetovnega prvenstva na Švedskem in Poljskem pa bo naslednjo tekmo igrala 9. februarja prihodnje leto, ko bo gostovala v Nantesu.

Zasedba iz mesta grofov je imela v prvih 15 minutah v oblasti Kielce. Na krilih razpoloženega Anteja Ivankovića, ki je v tem obdobju dosegel pet golov, je povedla z 10:6, nato pa se ji je povsem zaustavilo. Nekaj vpliva na to so imele postopne menjave slovitega trenerja Talanta Dušebajeva, ki je v igro začel pošiljati svoje prvokategornike, predvsem pa veliko večja zavzetost domačih rokometašev.

Gal Marguč se je podpisal pod šest zadetkov. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Gal Marguč se je podpisal pod šest zadetkov. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Ti so že v 16. minuti prepolovili zaostanek (9:11), šest minut kasneje izenačili (13:13), v 25. minuti pa prvič na tekmi povedli (15:14). Celjani v končnici prvega polčasa niso bili kos silovitemu naletu domačih rokometašev, tik pred odhodom na veliki odmor pa so že zaostajali za štiri gole (14:18).

V drugi polovici tekmi se je celjska ekipa trudila po svojih najboljših močeh, a kakovostna razlika je bila odločno na strani mednarodno pisane domače zasedbe. Izbranci srbskega strokovnjaka na klopi slovenskih prvakov Alema Toskića so do 47. minute še nekako kljubovali gostiteljem, po zaostanku 24:28 pa so v končnici občutili rokometne mišice domačih rokometašev, ki so tudi v tej sezoni eni glavnih pretendentov za končno zmago v ligi prvakov.

V celjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Ante Ivanković in Gal Marguč. Prvi je dosegel devet, drugi pa šest golov.

Kielce : Celje Pivovarna Laško 36:28 (18:15)

Dvorana Legionow, gledalcev 4200, sodnika: Daniel in Roberto Martins (oba Portugalska).

Kielce: Kornecki, Wolff, Sanchez-Migallon 1, Olejniczak 2, Wiaderny 1, A. Dušebajev 3, Tournat 5, Karačić 3, Moryto 8 (6), D. Dušebajev, Remili 5, Stenmalm, Gebala 1, Karalek 5, Nahi 2.
Celje Pivovarna Laško: Belkaied, Gaberšek, Strmljan 3, Knez, Mazej, Cokan, Marguč 6 (5), Antonijević, Ivanković 9, Janc 1 (1), Žabić, Mlakar 3, Vlah 5, Martinović, Suholežnik 1.
Sedemmetrovke: Kielce 6 (6), Celje Pivovarna Laško 8 (6).
Izključitve: Kielce 6, Celje Pivovarna Laško 12 minut.
Rdeči karton: /.

Kaj pa legionarji?

Gašper Marguč se ob remiju Veszprema z Dinamom iz Bukarešte za madžarsko ekipo ni vpisal med strelce. Brez zadetka je ostal tudi Miha Zarabec, ki je s Kielom ugnal Aalborg (30:26) ni vpisal med strelce, zmage pa se je razveselila tudi Barcelona, ki je s 37:33 premagala Nantes. Za katalonsko ekipo je Blaž Janc dosegel štiri zadetke, Domen Makuc pa dva. Zagreb je bil z Aljažem Panjtarjem v vratih s 30:26 od Wisle Plock, Aleks Kavčič je dosegel dva zadetka.

V sredo je Szeged s 34:32 ugnal Elverum. Za madžarsko moštvo je Mario Šoštarić dosegel šest zadetkov, Dean Bombač tri, medtem ko se Matej Gaber in Borut Mačkovšek nista vpisala med strelce. Brez zadetka pa je ob zmagi Magdeburga s 37:33 proti PSG ostal Marko Bezjak

Nejc Cehte je ob zmagi ekipe GOG Gudme nad Portom (34:33) dosegel dva gola.