Iago Aspas je pravi strup za Barcelono: na 14 ligaških tekmah je Kataloncem natresel že devet golov. Za primerjavo: Cristiano Ronaldo je na 18 soočenjih v La ligi mrežo Barce zatresel osemkrat. Foto: AP
Sorodna novica Xavi že pozdravlja navijače: Camp Nou je bil vedno moj dom

Najprej je katalonski velikan oznanil, da je Xavi že podpisal trenersko pogodbo, uradno bo predstavljen v ponedeljek in nato bo ikona šampionske blaugrane uradno prevzela vodenje Barcelone.

Prvi polčas s 3:0 Barceloni

Tekmo 13. kroga pri Celti Vigo so gostje začeli poletno, že v 5. minuti je po podaji Jordija Albe zatresel razigrani Ansu Fati. Sledil je zadetek Sergia Busquetsa v 18. minuti z roba kazenskega prostora – komaj deseti ligaški gol v že 14. sezoni za kapetana Barcelone. Zatem je v 34. minuti z glavo udaril natančno še Memphis Depay, drugič na tekmi je bil podajalec Alba. V dobre pol ure je Barcelona dosegla več golov kot na prejšnjih petih ligaških gostovanjih.

Drugi polčas s 3:0 Celti

Med tekmo v Vigu so se poškodovali kar trije igralci Barcelone: Ansu Fati, Nico Gonzalez in Eric Garcia. Že v četrtek pa se je vnovič poškodoval Dembele. Že od prej pa je imela Barcelona dolg seznam ranjencev. Foto: AP

A kot da bi med odmorom ekipi zamenjali vlogi. Najprej se je poškodoval mladi zvezdnik Ansu Fati, nato je Celta že zatresla, a je bil Galhardo v prepovedanem položaju. Vendar je obetavno nadaljevanje hitro potrdil Iago Aspas, ikona Celte, ki je v mrežo pospravil odbitek. Sledila je poškodba Nica Gonzalesa, podajalca pri drugem golu Kataloncev.

V zadnjih sekundah za veliko točko

V 74. minuti je z izrednim strelom z glavo na 2:3 znižal Nolito, pri čemer je bil zadetek potrjen šele po ogledu VAR-a. Do konca je Celta pritiskala, a bolj jalovo, tudi v dolgem sodnikovem podaljšku ni bilo priložnosti, sodnik je že pogledoval na uro in pripravljal piščalko, ko je silovito udaril Iago Aspas za 3:3 v 96. minuti. Tekma dveh polčasov, ki sta s po 3:0 pripadala vsaki ekipi, a točke so se evforično razveselili v Galiciji, medtem ko je dramatično izenačenje le potrdilo velike težave, ki v Barceloni čakajo tudi Xavija.

Karim Benzema je zabil že deseti gol v letošnji La Ligi, ki se je na koncu izkazal za zmagovitega. Na lestvici strelcev ima zdaj Francoz tri gole prednosti pred ekipnim kolegom Vinicious Juniorjem in Raulom de Tomasom iz Espanyola. Foto: AP

Tudi Real proti Rayu popustil v 2. polčasu, a zmagal

Na večerni sobotni tekmi so Madridčani prvi polčasu dobili po zadetkih Tonyja Kroosa iz 14. minute in Karima Benzemaja v 38. minuti, a so po znižanju Radamela Falcaa v 76. minuti do zadnjih trenutkov trepetali za zmago. "Tiger" je že pred golom stresel vratnico in je bil vodja juriša tretjega kluba španske prestolnice, a sta Kroosova blokada in obramba Courtoisa preprečila pozno izenačenje gostov.

Real Madrid je prvi v novi sezoni LaLige vknjižil osmo zmago, tako da ima dve točki prednosti pred Real Sociedadom in tri oziroma pet pred Sevillo in Atletico Madridom. Omenjena trojica igra v nedeljo.