Bayern tudi brez Lewandowskega Leipzigu nasul pet golov in osvojil superpokal

Leipzig, 30. 07. 2022 22.37 |

STA, Ž.K.
1

Nogometaši Bayerna so že tretjič zapored s superpokalno lovoriko odprli novo sezono nemškega nogometa. Na polni Red Bull Areni so desetkratni zaporedni prvaki Bundeslige pokalnemu prvaku Leipzigu nasuli kar pet golov, ki jih je doseglo pet različnih strelcev.

Bayern München, 32-kratni nemški prvak, je že v prvem polčasu tekmecu, sicer branilcu pokalne lovorike, nasul tri gole. Strelci so bili Jamal Musiala v 14., Sadio Mane, ki je prišel kot velika okrepitev iz Liverpoola v 31. in Benjamin Pavard v 45.

Leipzig je po nekaj manjk uri igre prek branilca Marcela Halstenberga zmanjšal zaostanek, a je le šest minut zatem Serge Gnabry znova poskrbel za varno vodstvo Bavarcev. Vodstvo Bavarcev se je v 77. minuti znova zmanjšalo na dva gola razlike, ko je Pavard nespretno posredoval in Leipzigu podaril enajstmetrovko. Z uspešnim strelom iz bele pike se je med strelce vpisal vse bolj cenjeni Leipzigov napadalec Christophe Nkunku. 24-letni Francoz je pred dobrim mesecem dni podaljšal sodelovanje z biki do konca junija 2026.

Nkunku je sicer zadel že v prvem delu, a iz prepovedanega položaja, podobno se je v drugem delu zgodilo Maneju. V 89. minuti pa je Dani Olmo, ki je v 52. minuti zamenjal nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, vendarle poskrbel za zanimivo končnico, ko je zadel za 3:4. Pokalni prvaki so v želji po izenačenju pritisnili, a se jim pritisk ni obrestoval.

Je pa do konca tekme še petič uspelo zadeti Bayernu. V osmi minuti sodniškega dodatka je lekcijo preigravanja odčital Leroy Sane in zadel za končnih 3:5. Bayern je tako že na prvi uradni tekmi po odhodu Roberta Lewandowskega dokazal, da si bodo nogometaši odgovornost doseganja zadetkov razporedili, saj je bilo vseh pet strelcev različnih.

Statistika tekme Leipzig - Bayern

Bavarci so tako osvojili že deseto superpokalno lovoriko in tretjo zaporedno, medtem ko Leipzig tovrstne lovorike še nima v precej novi vitrini. Nova sezona nemške Bundeslige se bo pričela prihodnji petek, ko bo Bayern gostoval pri prvakih Lige Evropa - Eintrachtu iz Frankfurta. Leipzig bo dva dni kasneje sezono odprl z gostovanjem pri Stuttgartu.