kolesarstvo Tadej Pogačar Tadej Pogačar Urška Žigart

Sreda, 11. 5. 2022, 14.40

enodnevna dirka irurzun

Urška Žigart osma v Pamploni

Urška Žigart | Urša Žigart je zasedla osmo mesto. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Urša Žigart je zasedla osmo mesto.

Slovenska kolesarka Urška Žigart se je po tragediji v družini vrnila na dirke. Potem ko je v španskem Eibarju tekmovalka ekipe BikeExchange nastopila na 4. veliki nagradi Eibarja, enodnevni dirki prve kategorije, in zasedla 13. mesto, je bila v Irurzunu na enodnevni dirki prav tako prve kategorije, dolgi 137,6 km, osma.

Petindvajsetletna slovenska reprezentantka je za zmagovalko, Avstralko Sarah Gigante (Movistar), zaostala za 4:23 minute.

Žigartova je bila edina slovenska kolesarka, ki je dirko končala. Najboljša slovenska kolesarka na lestvici Ucija Eugenija Bujak, sicer članica ekipe UAE Team ADQ, dirke ni končala, piše portal procyclingstats.com.