Drama v Barceloni, Oblak v težavah, Salahu uspel rekord

Evropa 12. Okt 202222:55 > 23:03 2 komentarja
Barcelono je pred bržčas usodnim porazom rešil Robert Lewandowski. FOTO: Guliverimages.

Za nami so tudi sredine tekme 4. kroga nogometne lige prvakov. Najbolj razburljivo je bilo na stadionu Camp Nou, kjer sta Barcelona in milanski Inter, pri katerem je Samir Handanović sedel na klopi, remizirala s 3:3. Mohamedu Salahu je pri visoki zmagi Liverpoola nad Rangersom v Glasgowu s 7:1 uspel velik podvig. Club Brugge je presenetil tudi v gosteh pri Atleticu Jana Oblaka in v Madridu iztržil remi.

Derbi večera je bil v skupini C, v kateri sta se v katalonski prestolnici pomerila Barcelona in Inter, pri katerem je med vratnicama pred Samirjem Handanovićem tudi tokrat prednost dobil Andre Onana. Moštvi sta se izmenjavali v vodstvu, vrhunec večera pa smo videli v zadnje pol ure. Najprej je Lautaro Martinez s spektakularnim golom goste popeljal v vodstvo, potem je izenačil Robert Lewandowski, ko pa je Robin Gosens v 89. minuti popeljal Inter v vodstvo s 3:2, se je zdelo, da bodo Katalonci doživeli poraz, ki bi bil zanje v luči napredovanja že bržčas usoden. Barcelono je z golom v 92. minuti rešil kdo drug kot Lewandowski. Na drugi tekmi večera v skupini je Bayern brez težav zmagal v gosteh pri Viktorii Plzen in si že zagotovil nastop v osmini finala.

“Hat-trick” Salaha v petih minutah

Mohamedu Salahu je pri zmagi Liverpoola nad Rangersom v Glasgowu s 7:1 v skupini A uspel rekord. Dosegel je najhitrejši “hat-trick” v zgodovini Lige prvakov. Egipčan, ki v tej sezoni ni v najboljši formi, je tekmo začel na klopi, potem pa med 76. in 81. minuto zabil kar tri gole v nizu. Na drugi tekmi večera je Napoli s 4:2 premagal Ajax in si že zagotovil napredovanje.

Vseh osem golov s tekme v Glasgowu:

Vseh šest zadetkov s tekme v Neaplju:

Oblak v težavah

Največje presenečenje te sezone Lige prvakov, belgijski prvak Club Brugge, je po treh zmagah na prvih treh tekmah v skupini B presenetil tudi tokrat in Atleticu, za katerega je Jan Oblak branil vso tekmo, v Madridu odščipnil točki. Tekma se je končala brez golov. Atletico je zdaj v škripcih in šele na tretjem mestu, potem ko je Porto brez težav s 3:0 premagal Bayer Leverkusen in skočil pod vrh.

Zelo napeto je v skupini D, v kateri je Tottenham v Londonu premagal Eintracht Frankfurt s 3:2 in s sedmimi točkami skočil na prvo mesto, takoj za njim pa sta z le točko manj skupaj Marseille in Sporting. Prav ta kluba sta se v Lizboni danes pomerila med sabo, z 2:0 pa so zmagali Francozi. S štirimi točkami so v igri za napredovanje tudi nogometaši Eintrachta, ki so trenutno na zadnjem mestu.

Vseh šest zadetkov iz Londona:

Šeško in druščina remizirali v Zagrebu, Milan znova poražen

Dinamo Zagreb in Red Bull Salzburg sta se v zelo napetem dvoboju razšla brez zmagovalca, s čimer so hrvaški prvaki prekinili niz treh zaporednih porazov proti rdečim bikom v evropskih tekmovanjih.

Ker sta pred srečanjem le dve točki ločili prvo in zadnje mesto v skupini, so bile točke na stadionu Maksimir tako zelo pomembne, da je Dinamo prestavil domačo tekmo pretekli konec tedna, da bi se lahko osredotočil na tekmo proti Salzburgu. Vendar se je zdelo, da se dodatna osredotočenost v prvih minutah ni obrestovala, saj je protinapad gostov zaključil Nicolas Seiwald za zgodnje vodstvo gostov.

Na srečo gostiteljev se je sreča obrnila v zadnjih minutah prvega polčasa, ko je Robert Ljubičić v gnečo pred vrati poslal žogo, ta pa se je nekoliko srečno odbila. Čeprav je bil gol sprva razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, je bil po pregledu VAR-a gol priznan, tako da sta ekipi na odmor odšli z izenačenim rezultatom.

Oba zadetka s tekme v Zagrebu:

V drugem polčasu so se gostitelji podali v lov za zmago, saj so pritiskali na vrata Salzburžanov. A čeprav so si ustvarili vrsto kakovostnih priložnosti za zadetek, niso našli poti do drugega zadetka. Nekaj izjemnih priložnosti so si v drugem polčasu pripravili tudi gostje, toda na koncu sta se tekmeca razšla z najbolj pravičnim izidom – delitvijo točk. Skupina E je še vedno izjemno izenačena, Chelsea je sedaj vodilni, zadnji Dinamo pa za vodilnimi Londončani zaostaja le tri točke.

Foto utrinki s tekme med Dinamom in Salzburgom

Milan je na drugi tekmi skupine igral proti Chelseaju in izgubil z 0:2. Že v 18. minuti je bil pri domačih izključen Fikayo Tomori, Jorginho pa je v 21. minuti Londončane povedel v vodstvo. V 34. je bilo 2:0 po zaslugi Pierre-Emericka Aubameyanga.

Zadetka Chelseaja:

Nov spodrsljaj Juventusa, remi PSG-ja in Benfice

V Haifi je Maccabi v skupini H gostil v tej sezoni skromni Juventus. Prvi je bil do te tekme še brez točke, drugi pa je bil pri treh in je nujno moral zmagati za ohranitev realnih možnosti za napredovanje. Domači pa so začeli izvrstno, že v sedmi minuti je zadel Omer Atzili, malce pozneje pa so s prostega strela zdeli še prečko. Za nameček se je hitro poškodoval še Angel Di Maria. Atzili je nato v 42. minuti še bolj pahnil v brezno Torinčane, ko je z lepim strelom zadel v zgornji kot za 2:0. Kljub nekaj boljši predstavi v drugem polčasu so Italijani spet ostali praznih rok.

Oba zadetka Maccabija:

V isti skupini je PSG gostil Benfico (1:1). Parižani so tokrat igrali brez Lionela Messija. Mbappe, ki so mu v 86. minuti razveljavili gol zaradi prepovedanega položaja, pa je v 40. minuti zadel z bele pike za vodstvo proti Benfici. V 62. minuti je na drugi strani enajstmetrovko zadel Joao Mario.

City tokrat le remiziral

V skupini G pa je Manchester City, ki je igral brez Erlinga Haalanda, v gosteh odigral tekmo brez golov. Kar trikrat je v prvem polčasu posredoval VAR. Najprej je izničil zadetek Cityja, nato je slednjemu dosodil najstrožjo kazen, ki jo je zapravil Riyad Mahrez, potem pa je še poskrbel za rdeči karton Sergia Gomeza. Tudi v drugem delu se izid ni spremenil, kljub igralcu manj pa je imel City večjo posest žoge in več strelov.

Borussia Dortmund je proti Sevilli iztržila 1:1. Andaluzijci so povedli v 18. minuti prek Tanguyja Nianzouja, Nemci pa izenačili v 35. prek Juda Bellinghama. S tem izidom pa so bili najbolj zadovoljni pri Cityju, saj jim je to zagotovilo osmino finala.

Real izvlekel točko

V skupini F pa je Celtic gostil Leipzig, pri katerem Kevin Kampl ni dobil priložnosti za igro. Nemci so najprej zadeli v 75. minuti, med strelce se je vpisal Timo Werner, v 84. minuti pa je prednost podvojil Emil Forsberg. Šahtar Doneck je igral proti branilcu naslova in vodilni ekipi skupine Realu Madridu, tekma se je končala z 1:1. Ukrajinci so povedli v 46. minuti, zadel je Oleksandr Zubkov, Madridčanom pa je točko in osmino finala prinesel Antonio Rüdiger v 95. minuti.