Manchester United, zmagovalec angleškega ligaškega pokala za sezono 2022/23. Foto: Reuters

Oba zadetka so rdeči vragi dosegli v prvem polčasu, odločilnega pa je prispeval Casemiro, ki je bil po dobre pol ure igre po predložku Luka Shawa s prostega strela natančen z glavo. Glavni sodnik David Coote si je ogledal počasni posnetek, saj je posumil na prepovedan položaj, a je kmalu zatem zadetek priznal.

Takole je Casemiro odločil finale na Wembleyju. Foto: Reuters

Na 2:0 je v zaključku prvega polčasa povišal kar branilec črno-belih Sven Botman, ki je žogo nespretno poslal za hrbet lastnega vratarja Lorisa Kariusa.

Nogometaši Newcastla so si v drugem polčasu prizadevali doseči vsaj zadetek, s katerim bi prepolovili zaostanek, a zaman. Obramba ekipe z Old Trafforda je bila čvrsta in zbrana, zadnjo priložnost so črno-beli zapravili v 88. minuti, ko je z roba kazenskega prostora povsem neovirano žogo mimo desne vratnice poslal Jacob Murphy.

Za United je to šesti osvojeni ligaški pokal, prvi po letu 2017, ko je v finalu s 3:2 strl odpor Southamptona. Tedaj je tekmo odločil Zlatan Ibrahimović v 87. minuti.

Rdeči vragi so na lestvici zmagovalcev angleškega ligaškega pokala na tretjem mestu, uspešnejša sta le njegova največja tekmeca, Manchester City z osmimi zmagami in Liverpool, ki je pokal dvignil devetkrat.