Udinese z Bijolom in Lovrićem neuspešen v Torinu

Torino, 07. 01. 2023 20.07 |

Nogometaši Udineseja, med katerimi sta tudi slovenska reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić, so v 17. krogu italijanske lige na gostovanju pri Juventusu v Torinu izgubili z minimalnih 1:0.

V dokaj izenačeni tekmi je na koncu odločil zadetek Danila v 85. minuti. Takrat je zadel iz bližine po podaji z leve strani Federica Chiese. Jaka Bijol je igral celo tekmo za Videmčane, Sandi Lovrić pa do 70. minute.

Danilo
Danilo FOTO: AP

Z osmo zaporedno zmago in hkrati z osmo zaporedno brez prejetega zadetka se je Juventus vsaj začasno prebil na drugo mesto prvenstvene lestvice.

Statistika tekme Juventus - Udinese

V Monzi je Interju dolgo časa dobro kazalo. Prvi polčas so Milančani po zadetkih Mattea Darmiana in Lautara Martineza dobili z 2:1. Takšen izid je bil vse do 93. minute, ko je izenačil Luca Cardirola. Za Inter je bil to sploh prvi remi sezone.

Že pred tem je Fiorentina doma premagala Sassuolo z 2:1, odločilni gol je v prvi minuti sodniškega dodatka z bele pike dosegel argentinski napadalec Nicolas Gonzalez.

V nedeljo bo Salernitana gostila Torino, Lazio bo igral proti Empoliju Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja, Spezia proti Lecceju, Sampdoria pa proti Napoliju. Prav vodilni Neapeljčani so si iz genovske zasedbe do konca sezone izposodili poljskega reprezentanta Bartosza Bereszynskega. Vrhunec nedeljskega sporeda bo derbi Milana in Rome. Krog pa bosta v ponedeljek končali tekmi Verona - Cremonese in Bologna - Atalanta Bergamo.

Na lestvici ima Napoli ob tekmi manj 41 točk, Juventus je pri 37, Milan pa jih ima prav tako ob tekmi manj 36. Udinese je osmi.