Navijači Schalkeja so bili navdušeni nad predstavo svojih izbrancev. Po številnih težkih trenutkih v zadnjih letih (lani so modri igrali v drugi ligi) je točka proti Dortmundu velik uspeh. Foto: EPA

Največje rivalstvo v nemškem nogometu je bilo zelo vidno na igrišču in tudi med navijači. Schalke je prejšnji teden ušel z dna po zmagi nad Bochumom z 2:0, tokrat pa so se modri iz Gelsenkirchna borili kot levi. Motiv je bil velik proti večnim tekmecem, ki se borijo za prvi naslov prvaka po maju 2012. Pošteno so jim prekrižali načrte in tehtnico močno nagnili na Bavarsko. Obračun vodilnih ekip bo 1. aprila na Allianz Areni v Münchnu.

Zelo slab teden za Dortmundčane
61.571 gledalcev je napolnilo Veltins Areno do zadnjega kotička. Schalke ni postavil "bunkerja", ampak se je odločno kosal s favoriziranimi Dortmundčani, ki so v torek prejeli bolečo zaušnico na Stamford Bridgeu. Slovo v osmini finala Lige prvakov je bilo grenko.

Marius Bülter se je izkazal z golom in podajo. Foto: EPA

V 24. minuti je veteran Mats Hummels naredil veliko napako, Rodrigo Zalazar je sam ušel po desni strani, prišel pred vratarja Alexandra Meyerja, a streljal čez vrata. Kazen je prišla sedem minut pred odmorom, ko je Nico Schlotterbeck zadel z roba kazenskega prostora z levo nogo po podaji Raphaela Guerreira.

Schalke, ki je zadnji derbi dobil aprila 2019, je drugi polčas začel odločno. V 51. minuti je Michael Frey ušel po desni strani, Marius Wolf in Schlotterbeck sta bila prepočasna. Napadalec je podal pred vrata, kjer je Marius Bülter potisnil žogo v mrežo.

Borussia je hitro odgovorila. Po uri igre je Emre Can na levi strani kazenskega prostora našel Guerreira. 29-letni Portugalec je mojstrsko poslal žogo pod prečko.

Raphael Guerreiro je dosegel drugi zadetek za Borussio, a to ni bilo dovolj za tri točke. Foto: EPA

Joker Karaman izenačil z glavo
Trener Schalkeja Thomas Reis je v 68. minuti v igro poslal Kenana Karamana. Napadalec je v 79. minuti izenačil z natančnim strelom z glavo po predložku Bülterja z leve strani. Veselje modrih po koncu tekme je bilo veliko. Nepričakovana točka v boju za obstanek pomeni največ.

Terzić noče govoriti o boju za naslov
"Dortmundčani so bili boljši, ker imajo precej boljše posameznike, a mi smo se fanatično borili. Zadovoljni smo lahko s točko, čaka pa nas še neizprosen boj za obstanek
," je povedal trener Reis.

"V preteklosti smo bili prevečkrat nekonstantni, zato v prejšnjih tednih nisem želel govoriti o boju za naslov, ko smo ujeli Bayern na vrhu. Točno take tekme so ključne v boju za naslov. Jeseni smo bili že devet točk za prvim mestom, zdaj smo le dve," je dodal trener Borussie Edin Terzić.

Berisha ekspresno zatresel mrežo Bayerna
V sredo je bila v Münchnu tekma sezone, po zmagi nad PSG-jem z 2:0 so si serijski nemški prvaki pošteno oddahnili. To je bila največja zmaga Juliana Nagelsmanna na klopi Bayerna.

Augsburg je v jesenskem delu premagal Bayern z 1:0. Edini zadetek je dosegel Mergim Berisha, ki je tokrat že v 3. minuti z levico zatresel mrežo, potem ko je Benjamin Pavard slabo izbil žogo z glavo.

Benjamin Pavard je bil junak na Allianz Areni. Francoz v sredo proti PSG-ju ni igral, saj je v Parizu prejel rdeči karton. Foto: EPA

Dva zadetka branilca Pavarda
Po četrt ure je Leroy Sane na desni strani kazenskega prostora zaposlil Joaa Cancela, ki je preigral Madsa Pedersena in žogo z desno nogo od vratnice poslal v mrežo. Le štiri minute zatem je Sadio Mane s škarjicami podal pred vrata, kjer je Pavard v slogu napadalca potisnil žogo v mrežo. Francoski branilec je nato zablestel še v 35. minuti, ko je z volejem z desno nogo povišal na 3:1. Silovit nalet Bayerna je zaokrožil Leroy Sane, ki je v zadnji minuti prvega polčasa z glavo potisnil žogo v prazno mrežo, potem ko je vratarju Rafalu Gikiewiczu še uspelo odbiti strel Maneja.

Augsburg se ni predal kljub visokemu zaostanku
V drugem polčasu so gostitelji precej znižali ritem. Po uri igre je Matthijs de Ligt, ki je proti PSG-ju z izjemnim drsečim startom izbil žogo pred golovo črto, podrl Irvina Cardono v kazenskem prostoru. Z bele točke je bil natančen Berisha.

Četrt ure pred koncem je Cancelo z desne strani podal pred vrata, hitri in spretni Alphonso Davies pa je z levo nogo povišal na 5:2. V 93. minuti je Cardona malce omilil poraz Augsburga, ki se je izkazal za zelo žilavega tekmeca.

Nagelsmann nezadovoljen z obrambo
"Zadovoljen sem s tremi točkami. Zelo dobro smo se odzvali po hitrem zaostanku. V drugem polčasu smo izgubili nadzor nad potekom in prejeli smo še dva zadetka. Trije goli so preveč, seveda pa sem zadovoljen z učinkom v napadu," je povedal Nagelsmann.

Leipzig v drugem polčasu nadigral Gladbach
Nogometaši Leipziga so na Red Bull Areni v drugem polčasu strli odpor Borussie iz Mönchengladbacha. Za 14. zmago v tej sezoni so zadeli Timo Werner, Šved Emil Forsberg in Hrvat Joško Gvardiol. Trener Marco Rose je v končnici v igro poslal Kevina Kampla, ki je zamenjal Avstrijca Konrada Laimerja.