Ankarančanke na pragu obstanka

Med elito v obeh skupinah za prvaka za Primorce ni bilo točk. Državna prvaka, ACH Volley pri moških in NKBM Branik pri ženskah, Kanalcem in Novogoričankam nista dovolila presenečenja. Koprčanke bodo na parketu šele danes. Po počitniškem premoru so nadaljevali tudi v vseh nižjih ligah. Na vrhu tretje lige je druga vrsta Ankarana.

Dvoboj glavnih napadalcev je v Kanalu z veliko prednostjo pred
Maticem Vrtovcem (15) dobil član ACH Petar Đirlić (11). Foto: Igor Mušič
Dvoboj glavnih napadalcev je v Kanalu z veliko prednostjo pred Maticem Vrtovcem (15) dobil član ACH Petar Đirlić (11). Foto: Igor Mušič

PRVA DOL MOŠKI

Salonit Anhovo : ACH Volley 0:3

Športna dvorana Kanal, gledalcev 250, sodnika Milojević in Kramar; po nizih: -17, -21, -11.

Salonit Anhovo: Šarić (libero, 1 napaka) Nanut 2, Karnel, Basaneže 3, Novljan 4, Peterlin 4, Tomić 6, Vrtovec 7, Jereb 1. Trener: Igor Šimunčić.

KANAL > Nihče ni pričakoval, da bi lahko Salonit brez poškodovanih članov prve postave, kapetana Dejana Čabarkape (na parket naj bi se vrnil proti koncu marca) in organizatorja igre Nikole Živanovića (kaže, da do konca sezone ne bo okreval) presenetil v tej sezoni v Sloveniji še neporaženi ACH Volley. Udeleženec lige prvakov je svoje delo opravil v uri in četrt, zanj pa je odlično igral sprejemalec iz kanalske odbojkarske šole Jure Okroglič, ki je bil s 13 točkami drugi najučinkovitejši med Ljubljančani. Še dve je dosegel napadalec oranžnih zmajev, Petar Đirlić.

Tekma je bila zanimiva le v drugem nizu, ko je Salonitu stekel servis in je lahko s hitro igro, kjer sta se pri vodenju izmenjevala Irenej Karnel in Matija Jereb, kar nekajkrat obšel sicer skoraj neprebojni blok ACH Volleyja. Cementarji so do izenačenja na osmi točki vodili, do izida 14:16 so bili blizu, po tem pa je, ko so višji gostje popravili sprejem, zmanjkalo rešitev. Predvsem to velja za napad, v katerem se je najnevarnejši Kanalec Matic Vrtovec ustavil pri skromnih sedmih točkah, soigralci pa so bili še bolj nemočni. Slika iz slabe končnice drugega niza se je nato prenesla še v ekspresno končan zadnji del tekme.

“Po vseh poškodbah in zdravstvenih težavah v zadnjem mesecu še nismo v takšni formi, kot smo bili jeseni. Proti višjim Ljubljančanom smo skušali razširiti igro in nekoliko bolj preizkusiti povratnika v naše vrste, organizatorja Matijo Jereba. Pri tem smo imeli nekaj dobrih trenutkov, vendar smo predvsem na sprejemu delali preveč napak. Proti kakšni šibkejši ekipi bi se še izvlekli, ACH pa je s svojim znanjem in višino, predvsem pa z blokom, kaznoval vsako našo nenatančnost ali napako. Smo še daleč od tega, kar je ta ekipa v tej sezoni že pokazala. Zadnji tekmi s Calcitom in ACH Volleyjem sta bili za naše trenutno stanje prevelik zalogaj. Ne preostane nam drugega, da sedaj, ko imamo glavnino ekipe vendarle zdravo, do izločilnih bojev uigramo prvo postavo do popolnih avtomatizmov. Čas nas še ne priganja, saj v tej fazi prvenstva više od četrtega mesta, kjer smo sedaj, ne moremo, trenutno pa nas nihče od zasledovalcev ne ogroža,” je po tekmi povedal kanalski trener Igor Šimunčić.

PRVA DOL ŽENSKE

Gen-I Volley : NKBM Branik 1:3

Mestna dvorana, gledalcev 100, sodnika Vrenko in Pevc; po nizih: -19, -22, 23, -17.

Gen-I Volley: Ferlinc 7, Goršek 1, Velikonja Grbac 14, Forštnarič, P Blažič 10, Kovać 13, T. Blažič (libero 1 napaka), Leban 18, Jovanović, Žigon 3. Trener: Matjaž Stanič.

NOVA GORICA > Domačinke so se uro in 40 minut solidno upirale višjim, izkušenejšim in tehnično boljšim državnim prvakinjam iz Maribora. Trenerju Matjažu Staniču je to uspelo z odločilnim deležem doma vzgojenih igralk, med katerimi je z 18 točkami blestela kadetinja Selena Leban, še 14 točk je dodala kapetanka Mirta Velikonja Grbac. Po enosmernem prometu v korist Štajerk v prvem nizu so domačinke v drugem in tretjem pokazale, da se v njihovi mladosti vendarle skriva soliden potencial. V drugem nizu sta se ekipi menjali v vodstvu, končnica pa je pripadla izkušenejšim gostjam. Serija preobratov v tretjem nizu je nato prinesla veselje Gen-I Volleyju, ki je skupni zaostanek v nizih znižal na 1:2. V tretjem nizu je bila mariborska premoč v višini ob odličnem servisu vendarle prehuda. Več kot 190 cm visoki Anamaria Galić in Tessa Grubbs sta Novogoričankam skupaj nasuli kar 34 točk.

Ankaran : Ptuj 3:0

Dvorana OŠ A. Ukmar gledalcev 150, sodnika Todorović in Hodžič; po nizih: 23, 19, 22.

Ankaran: Pangerc 8, Angelini 3, Medved (libero, 2 napaki), Uršič 3, Cerovac 1, N. Lovšin 16, Trobec 5, Valenčič 15. Trener: Željko Rulofs.

KOPER > Ankarančanke so v skupini za obstanek popravile spodrsljaj z gostovanja na Štajerskem. Na svojem parketu so zanesljivo ugnale Ptujčanke, ki so si priložnost za napredovanje med elito priigrale z zmago v prvi B ligi. Tekma je bila sicer v prvem in tretjem nizu kar napeta. Gostje so bile v prvem delu tekme nevarne ves čas. Nazadnje so izenačile na 23. točki, vendar je bila v odločilnih trenutkih natančna najboljša igralka tekme, domačinka Nina Lovšin. Ptujčanke so bile tudi v drugem nizu nevarne - a le do sredine, ko je na servis prišla Lina Angelini. Počasen sprejem gostij in hitri ter natančni protinapadi domačink so hitro pripeljali Ankarančanke do vodstva 2:0 v nizih. Tretji niz je bil spet razburljiv skoraj do konca, saj so Primorke pred končnico imele le minimalno prednost - 23:22, a so jo z boljšim servisom ubranile in se veselile točk. Z zmago so z lepo prednostjo na vrhu skupine za obstanek.