KOPER IN GORICA NEODLOČENO: Kambić z rdečim kartonom, domači prevladovali v številu strelov (VIDEO)

Koper

Nogometaši Gorice in Kopra so se v 22. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:2).

Potem ko sta včeraj pred tem Tabor in Radomlje favoriziranima Celju in Muri odščipnila točko, je bil scenarij med še eno ekipo z dna, Gorico, in eno z vrha, Koprom, podoben. Koprčani so dobršen del tekme igrali z igralcem manj, kljub temu pa je Gorica, zdaj predzadnja na lestvici, prevladovala v posesti žoge in tudi številu strelov. Imela jih je 18, medtem ko Koper, ki ostaja četrti, le štiri.

Koprčani so na primorskem obračunu povedli v 15. minuti, ko je Bright Edomwonyi unovčil enajstmetrovko. To je s prekrškom nad Rudijem Požegom Vancašem zakrivil Darko Hrka.

Po golu pa so štirikrat zagrozili domači nogometaši, ki so v 17. minuti zadeli prečko, v 18. je novinec Bernard Karrica pred vrati zgrešil žogo, v 20. ni bilo pravega zaključnega strela, v 21. minuti pa je Adnan Golubović obranil strel Alena Krajnca in popravil napako Luke Kambića.

Gorica je ob zaostanku kazala več napadalnih želja, od 38. minute naprej pa igrala z igralcem več, saj si je Kambić po prekršku nad Karrico priigral drugi rumeni karton in predčasno pot v slačilnico. Novogoričani so to številčno prednost unovčili ob koncu polčasa, ko je povsem neoviran do strela prišel Krajnc.

Toda v naslednji minuti je Koper spet povedel, žoga je tudi nekoliko srečno prišla do Rudija Požega Vancaša, a na koncu je gostujoči nogometaš v kazenskem prostoru rutinirano zaključil za novo vodstvo.

Uvod drugega dela je bil mirnejši, je pa gostujoči trener Zoran Zeljković po uri igre v igro poslal Maksa Barišića, ki se je vrnil po skoraj enoletnem okrevanju po poškodbi kolena.

Izbranci Mirana Srebrniča so pred domačimi navijači lovili novo izenačenje, prihajali v ugodne položaje, a zaključne podaje ali streli so bili preslabi za novo spremembo izida. V 74. minuti pa je Bojan Mertik pokazal na belo piko.

Enajstmetrovko je priigral Vahid Selimović, spotaknil ga je Barišić, Matej Jukić pa je bil nato natančen za 2:2. V 79. minuti je Selimović v novi priložnosti žogo poslal malce čez prečko.

Tudi sicer pa je bila Gorica tista, ki je iskala zmagoviti zadetek. Ahmed Ankrah in Miroslav Iličić sta imela v zadnjih minutah še dve priložnosti, a bila premalo natančna.

Gorica bo v 23. krogu v sredo gostovala pri Olimpiji, Koper pa bo dan prej gostil Radomlje.

* Športni park, sodniki: Mertik, Herženjak, Špur.
* Strelci: 0:1 Edomwonyi (15./11 m), 1:1 Krajnc (45+2.), 1:2 Požeg Vancaš (45+3.), 2:2 Jukić (76./11 m).
* Gorica: Likar, Brekalo, Mevlja, Selimović (od 90. Agić), Širok, Hrka, Ankrah, Jukić, Krajnc (od 76. Baruca), Karrica (od 68. Iličić), Vekić (od 68. Kolobarić).
* Koper: Golubović, Koderman, Bilić, Mittendorfer, Kambić, Vešner Tičić, Wilkins (od 40. Palčič), Correia (od 62. Benedičič), Požeg Vancaš, Krajinović (od 62. Barišić), Edomwonyi (od 76. Nkada).
* Rumeni kartoni: Hrka; Kambić, Palčič.
* Rdeči karton: Kambić (38.).