Celjani kot še nihče grozili Barceloni, a ostali praznih rok

Liga prvakov 15. Feb 202320:35 0 komentarjev

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v 12. krogu skupinskega dela Lige prvakov pred polnimi tribunami dvorane Zlatorog pomerili s slovito Barcelono, ki v tej sezoni sploh še ne poraza. Tako ostaja tudi po tej tekmi, potem ko so Katalonci v infarktni končnici slavili z 28:27.

Celjani, ki so prejšnji teden pripravili senzacijo v Franciji in na kolena spravili favorizirani Nantes (32:31), so tekmo z veliko Barcelono sijajno odprli. Ob bučni podpori več kot pet tisoč glave domače publike so pivovarji hitro povedli s 4:1, blesetel je Gal Gaberšek, ki je imel že po nekaj minutah na svojem računu kar pet obramb.

A Katalonci so nato dokazali, zakaj v tej sezoni Lige prvakov za zdaj še ne poznajo poraza in so pri desetih zmagah ter enem remiju. Do desete minute so izid poravnali na 5, a so Celjani znova pobegnili na 7:5 in nato celo na 9:6, ko je v 17. minuti zadel Alex Vlah. Toda Barcelona se je znova hitro vrnila, trije hitri goli Kataloncev, dva z igralcem manj, in izid je bil 9:9.

Celjani so nato znova strnili svoje vrste in si do 20. minute spet prigrali tri zadetke prednosti. Tokrat so to zalogo uspeli zadržati in ob polčasu vodili s 15:12!

Gal Marguč je bil z osmimi goli najboljši celjski strelec. Foto: Jan Gregorc

Triler na koncu po okusu Barcelone

Celjski stroj se tudi za začetku drugega dela ni ustavil. Pivovarji so še vedno blesteli predvsem v napadu in po 6. minutah nadaljevanja povedli z 20:16. Sledile so kaotične minute, ko so sta se avstrijska sodnika precej izgubila, strateg Barcelone Carlos Ortega pa se je sprehajal kar po sredini igrišča.

Vse skupaj je precej zmedlo varovance Alema Toskića, gostje so se v 44. minuti približali na 21:20. A odgovor pivovarjev je bil znova izjemen, z zadetkoma Žige Mlakarja in Tadeja Mazeja se je domača ekipa znova odlepila na plus tri (23:20). Ko je vnovič zadel še nocoj znova sijajni Gal Marguč, je moral Ortega odreagirati z minuto odmora. Celjani so dobrih deset minut pred koncem vodili s 24:20.

Izenačena infarktna končnica se je začela po okusu Kataloncev. Marguč je pri izidu 25:22 zapravil stoodstotno priložnost za vnovičen pobeg na štiri zadetke prednosti, sledila je kazen Barcelone v obliki zadetka za 25:23. S fantastičnim zadetkom je odgovoril Tilen Strmljan, začela se je tekma “gol za gol”, v kateri pa so imeli tudi po zaslugi nezbranosti vidno utrujenih Celjanov srečnejšo roko gostje. Vodstvo 28:27, ki je na koncu pomenilo zmago, je bilo sploh edino Barcelone na tekmi.