Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 25.10.2022 23:23:45

Nov udarce za Juve, šov pariškega tria MNM

Po torkovih tekmah nogometne lige prvakov je znanih še šest udeležencev osmine finala. Napoliju in Bayernu, ki sta si izločilne boje zagotovila že po štirih tekmah, so se pridružili Chelsea, branilec naslova Real Madrid, Manchester City, Borussia Dortmund, Paris St. Germain in Benfica.

Nogometaši Chelseaja so bili prvi, ki so si danes zagotovili napredovanje med najboljših 16. To so si v skupini E, v kateri je že jasno tudi, da bodo na koncu Londončani prvi, priborili z zmago 2:1 v Salzburgu, kjer je ekipa slovenskega reprezentanta Benjamina Šeška, ki je igral od 61. minute, po 40 domačih tekmah v vseh tekmovanjih izgubila, izgubila pa je tudi prvo tekmo v letošnji ligi prvakov.

Chelsea, za katerega sta zadela Mateo Kovačić in Kai Havertz, je imel več priložnosti, a brez njih ni bil niti Salzburg. Eno izmed njih je izkoristil Chukwubuike Adamu, eno pa je zapravil tudi Šeško.

Chelsea ima krog pred koncem deset točk, na drugo mesto se je prebil Milan, zaostaja tri točke. Tokrat je v Zagrebu s 4:0 premagal Dinamo, ob koncu prvega polčasa je v polno po prekinitvi zadel Matteo Gabbia, v drugem polčasu sta bila natančna še Rafael Leao in Olivier Giroud iz enajstmetrovke, Robert Ljubičić pa je dosegel avtogol. Milan ima zdaj točko prednosti pred Salzburgom, Dinamo pa za Italijani zaostaja tri in nima več možnosti za napredovanje, tudi nadaljevanje v evropski ligi pa je zanj videti nerealno.

Uspešnejši od Šeškovega kluba je bil tokrat klub Kevina Kampla, Leipzig. Na svojem stadionu je s 3:2 ugnal branilca naslova Real Madrid. Z goloma Joška Guardiola Christopher Nkunkuja je povedel z 2:0, Vinicius Junior je še v prvem polčasu znižal zaostanek, za tretji gol nemške ekipe je poskrbel Timo Werner, za lepotni popravek pa je v sodnikovem dodatku z bele točke poskrbel Rodrygo. Real si je kljub porazu že zagotovil napredovanje, to mu bi mu lahko preprečil Šahtar, ki pa je v Glasgowu proti Celticu le remiziral, izid je bil 1:1. S točko so Ukrajinci vendarle ohranili možnosti za uvrstitev v osmino finala, medtem ko Celtic nima več možnosti niti za evropsko ligo.

V skupini G sta se domača Borussia in Manchester City razšla brez golov, gosti so prek Riyada Mahreza zapravili enajstmetrovko, obema pa je točka zadostovala za uvrstitev med najboljših 16. Brez nje je ostala Sevilla, ki je danes prvič zmagala, s 3:0 je bila boljša od Koebenhavna, v drugem polčasu so dosegli Youssef En-Nesyri, Isco in Gonzalo Montiel. Nadaljevala pa bo v evropski ligi.

V skupini H sta si napredovanje zagotovila PSG in Benfica, oba imata po današnjih zmagah 11 točk. Parižani so Maccabi Haifo ugnali s 7:2, Kylian Mbappe in Leo Messi sta prispevala dva gola in dve asistenci, gostujočega vratarja sta premagala tudi Neymar in Carlos Soler, Sean Goldberg je dosegel avtogol. Bolj napeto je bilo v Lizboni, kjer so domači z goli Antonia Silve, Joaa Maria in Rafe Silve vodili s 4:1, a nato dovolili dva zadetka Torinčanom in 15 minut trepetali za zmago, vodstvo pa vendarle zadržali. Zadetke za Juventus so dosegli Moise Kean, Arkadiusz Milik ter Weston McKennie.