V loteriji kazenskih strelov tokrat srečnejši Kingsi

Calgary, 01. 04. 2022 08.01 |

STA, A.V.
0

Hokejisti ekipe Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v ligi NHL dan po nesrečnem porazu po kazenskih strelih proti Edmontonu tokrat v Calgaryju zmagali. Lias Andersson je dosegel odločilni gol pri izvajanju kazenskih strelov za zmago s 3:2 nad Calgary Flamesi, s 26 obrambami se je izkazal tudi vratar Cal Petersen.

V rednem delu sta za goste zadela Alex Iaffalo in Viktor Arvidsson, zmaga pa je Kralje popeljala na drugo mesto s petimi točkami zaostanka za vodilno ekipo pacifiške skupine, Calgaryjem (89 točk). Plameni imajo do konca rednega dela še tri tekme.

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je odigral 20:49 minute tekme in v tem času proti vratom tekmeca sprožil tri strele.

V zahodni konferenci je Calgary drugi, Los Angeles pa je na četrtem mestu tega dela lige NHL.

Kralji in plameni se bodo med seboj še enkrat pomerili v ponedeljek v Los Angelesu. Še prej pa Kralje že v soboto čaka gostovanje pri Winnipeg Jetsih.

Liga NHL, izidi:
Calgary Flames – Los Angeles Kings          2:3 (kazenski streli)
(Anže Kopitar je odigral 20:49 minute za Kingse in sprožil tri strele proti golu.)
Boston Bruins – New Jersey Devils           8:1
Toronto Maple Leafs – Winnipeg Jets         7:3
Florida Panthers – Chicago Blackhawks       4:0
New York Islanders – Columbus Blue Jackets  5:2
Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens    4:0
Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins        3:4 (podaljšek)
Colorado Avalanche – San Jose Sharks        4:2
Anaheim Ducks – Dallas Stars                2:3 (podaljšek)