6667 ogledov

Dallas sredi tekme vodil že za devetnajst točk, nato pa...

Luka Dončić Profimedia
Dončić je z Dallasom izgubil tudi drugo tekmo finala zahoda.

Slovenski košarkarski zvezdnik lige NBA Luka Dončić je z Dallas Mavericks v San Franciscu izgubil drugo tekmo finala zahodne konference. Golden State Warriros so v Chase Centru slavili s 126:117, potem ko so izničili zaostanek 19 točk ter prvič na tekmi povedli šele na začetku zadnje četrtine.

Dončić je sicer z izjemo katastrofalne Dallasove tretje četrtine odigral odlično tekmo, katero je zaključil kot prvi strelec z 42 točkami (12-23 iz igre, 5-10 za tri), 5 skoki, 8 asistencami, 3 ukradenimi žogami, blokado in vsega dvema izgubljenima žogama.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Zelo dobro tekmo sta za Dallas odigrala tudi Jalen Brunson (31 točk, 7 skokov, 5 asistenc) in Reggie Bullock (21 točk, 3 skoki, 2 asistenci), a so razočarali nekateri drugi nosilci, predvsem Spencer Dinwiddie in tokrat katastrofalni Maxi Kleber.

Pri domačih, ki so dosegli kar 62 točk iz nasprotnikove rakete, Dallas pa le 30, je po pričakovanjih blestel Stephen Curry, ki je zbral 32 točk, 8 skokov in 5 podaj, odlično delo pa sta opravila tudi Jordan Poole (23 točk, 5 asistenc) ter nepričakovani junak Kevon Looney (21 točk, 12 skokov). Kar šest igralcev Bojevnikov pa je doseglo dvomestno število točk.

Luka Dončić Slabe novice Šport Luka pred ključnimi tekmami zbolel? Prebedel naj bi celo noč

Dallas je sicer pokazal, da je bila prva tekma že hitro pozabljena z izjemnim začetkom, ko je na krilih Dončića, ki je dosegel prvih pet točk na tekmi, povedel z 8:2 in že po dveh minutah igre Steva Kerra prisilil v minuto odmora.

Toda tudi ta še ni zaustavila silovitega začetka Maverickov, po košu in zadetem dodatnem prostem Dončića je Dallas prišel do prve dvomestne prednosti, po koncu delnega izida 13:0, pa so Mavericks vodili že za 15 točk. Serijo Dallasa je nato prekinil Andrew Wiggins in Jason Kidd je nemudoma posegel po svoji prvi minuti odmora.

Luka je nato s trojko postavil novo najvišjo prednost, saj je Dallas povedel za 16 točk. Nato pa so se prebudili tudi Bojevniki, ki so preko razpoloženega Curryja, kateri je dosegel 8 točk za delni izid 12:0, razliko zmajšali še na vsega tri točke.

Toda zaključek prve četrtine je znova pripadel Dončiću, ki je najprej z zabijanjem prekinil serijo Golden Stata, nato pa dosegel zadnjih šest točk Dallasa v prvi četrtini. Luka je tako dosegel kar 18 od 32 točk Maverickov v prvi četrtini, vse skupaj pa je bilo dovolj za prednost 7 točk.

Po izjemni predstavi v prvi je na začetku druge Luka končno dobil nekoliko počitka, ko ga je Kidd posadil na klop, to pa ni ustavilo razpoloženega Dallasa, ki je nadaljeval z dobro igro. Po kar šestih zaporednih točkah Davisa Bertansa je izenačil svojo najvišjo prednost 16 točk, po trojki Doriana Finney-Smitha pa je prvič na tekmi povedel za 19, kar je povzročilo novo reakcijo Steva Kerra, ki je moral znova poseči po minuti odmora.

Šest minut in pol pred koncem polčasa se je v igro vrnil Dončić, po nekaj sumljivih sodniških odločitvah, ki so tudi začeli deliti tehnične napake kot po tekočem traku, pa je Golden State zmanjšal razliko na 13 točk.

Nato pa sta s svojo odlično predstavo v drugi četrtini nadaljevala Bullock in Brunson, ki sta bila najzaslužnejša, da se je razlika znova povečala na 19 točk. Brunson je celo z 20 točkami v nekem trenutku prehitel Dončića na mestu najboljšega strelca, Bullock pa je zadel kar štiri od svojih petih poizkusov za tri točke.

Zaključek polčasa pa je pripadel Bojevnikom, ki so po dveh zaporednih trojkah Curryja postavili delni izid 10:2 in se približali na 11 točk zaostanka, Chase Center pa je s trojko s skoraj sredine igrišča utišal Dončić, ki je s svojo 24. točko postavil končni izid polčasa 58:72. Dallas se je za visoko vodstvo lahko zahvalil predvsem odličnemu metu za tri točke, saj jih je v prvem polčasu zadel kar 15, kar je novi rekord franšize.

V drugi polčas sta obe ekipi vstopili zelo slabo, vrstili so se zgrešeni številni povsem odprti meti, razlika pa se ni pretirano spreminjala. Po zadeti trojki Kleberja (njegove edine točke na celotni tekmi) je po petih minutah drugega polčasa razlika znašala 15 točk, Kerr pa se je odločil za minuto odmora ter zadel v polno.

Kljub temu da si je Draymond Green prislužil še peto osebno napako, je Golden State zaigral dosti bolje, Dallas pa še kar ni mogel zadeti ničesar. Golden State je dosegel devet zaporednih točk in se približal le na šest točk, ko je uspel črno serijo končno prekiniti Dinwiddie. Toda Dallas je nadaljeval s katastrofalnim metom, po devetih minutah je dosegel vsega devet točk. Dončić je nato uspel doseči zadnje štiri točke Dallasa v četrtini, v kateri so Mavericks zbrali vsega 13 točk, Warriors pa so se približali na vsega dve točki zaostanka s 83:85.

Takoj na začetku zadnje četrtine pa je Golden State sploh prvič na tekmi prešel v vodstvo. Dallas je sicer še uspel izenačiti rezultat na 90. točki 10 minut pred koncem tekme, a se je ob odlični predstavi Poola in Looneya Golden State znova uspel dokopati vodstva. Po zaostanku za pet točk je Kidd poizkusil z minuto odmora, a je po treh zadetih prostih metih Poola zaostanek narasel že na osem točk.

Po trojki Greena je Golden State v zadnjo polovico poslednje četrtine vstopil z devetimi točkami prednosti, po zadeti trojki Klaya Thompsona pa so Warriors prvič povedli z dvomestnim številom točk. Nekaj upanja je Dallasu vrnil Dončić, ki je v dveh zaporednih napadih zadel za tri točke in zmanjšal razliko na šest točk, Green pa si je dve minuti in pol pred koncem prislužil šesto osebno napako.

Toda dve minuti pred konecm tekme je Curry s košem in zadetim dodatnim prostim metom prednost povišal na devet točk, pred začetkom zadnje minute pa je Poole s trojko zabil zadnji žebelj v krsto Dallasa, ko je povečal prednost na deset točk. Dallas je v zadnji minuti uspel zmanjšati zaostanek na devet točk, kar je bila ob rezultatu 126:117 tudi končna razlika.

Luka Dončić Takšno je stanje Šport Luka o bolezni in težavah z ramo

Tretja tekma finalnega dvoboja bo v noči na ponedeljek, ko se serija preseli v Teksas. Končni zmagovalec obračuna se bo v finalu lige pomeril z zmagovalcem finala vzhodne konference, Bostonom ali Miamijem (1:1).