Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

V končnici državnega prvenstva bodo nastopili košarkarji Podčetrtka in Šentjurja

Zaključen je redni del košarkarskega državnega prvenstva. Podčetrtek je z zmago proti Triglavu potrdil peto mesto, Rogaška, ki je ugnala Polzelo, pa obstanek med elito. Šentjurčani so klonili v Šenčurju in zasedli sedmo mesto.

Podčetrtek rutinsko opravil s Triglavom

Podčetrtani so zasluženo prišli do zmage, saj so bili praktično celoten obračun v vodstvu. Najvišjo prednost so dosegli v zadnji četrtini, ko so se odlepili na 16 točk razlike, na koncu pa so slavili z 69:54.

Domači so prikazali odlično obrambno predstavo, v napadu pa sta bila najbolj razpoložena Igor Struger in Aleksandar Stoimenov.

Podčetrtčani bodo v četrtfinalu na dve zmagi igrali z ekipo Heliosa iz Domžal, ki bo v petek gostila prvo tekmo.

Terme Olimia Podčetrtek – Triglav Kranj 69:54 (17:16, 16:11, 17:14, 19:13)

Podčetrtek: Struger 17, Stoimenov 16, Bratož 13, Pelko 10, Atanacković 6, Pajk 3, Škorjanc 2, Livadić 2

Rogaška za obstanek visoko ugnala Polzelo

Slatinčani so v boju za obstanek proti neposrednemu tekmecu slavili s 84:68. Polzela, ki je pred tem na zadnjih petih tekmah zbrala štiri zmage, je tako izpadla iz prve lige.

Rogaška je ključno razliko napravila v tretji četrtini, potem pa tekmo mirno pripeljala do konca. Izstopal je David Kralj, ki je dosegel 28 točk, dvojni dvojček pa je vpisal Jordan Session (19 točk in 13 skokov).

Rogaška – Hopsi Polzela 84:68 (13:15, 27:20, 23:10, 21:23)

Rogaška: Kralj 28, Session 19, Čebular 10, Greene 7, Tabak 7, Močnik 6, Božak 5, Kotnik 2

Šentjur v Šenčurju zapravil prednost 20 točk

Dvoboj v Šenčurju je imel dva obraza. Šentjurčani so sredi druge četrtine vodili že za 20 točk (41:21), nato pa je sledil delni izid 44:8 domačih, ki so na koncu visoko slavili z 98:78. Nejc Zupan je zbral 26 točk, Urban Durnik pa 18.

Kljub porazu je Šentjur zasedel sedmo mesto in se v končnico uvrstil kot zadnja ekipa. V četrtfinalu jim bo nasproti stala ljubljanska Cedevita Olimpija, prva tekma pa bo v petek v Šentjurju.

Šenčur – Šentjur 98:78 (19:31, 26:16, 28:14, 25:17)

Šentjur: Zupan 26, Durnik 18, Belko 13, Glavan 10, Benić 6, Lapornik 3, Čevizović 2