Čeprav še niso popolnili ekipe s poškodovanimi igralci, še vedno manjkata Romelu Lukaku in Mateo Kovačić, so Londončani, ki so v zadnjem krogu na domačem igrišču le remizirali z Burnleyjem, prikazali zelo dobro predstavo in bi lahko zmagali še z višjim rezultatom. Od začetka do konca so bili boljši, že njihov uvodni pritisk je obrodil sadove.

Po kotu v 14. minuti, ki ga je izvedel nekdanji igralec Leicestra Ben Chilwell, je bil v kazenskem prostoru najvišji Antonio Rüdiger. Branilec Chelsea je postal pravi specialist pri doseganju golov svoje ekipe proti "lisicam", proti njim je Nemec, ki ni ravno rojeni strelec, dosegel že štiri gole.

Če je bil pri prvem golu nekdanji ljubljenec domačih navijačev podajalec, je bil pri drugem v 28. minuti strelec. Ne sicer Chilwell, ampak N'Golo Kante, ki je z lepim strelom z roba kazenskega prostora premagal vratarja Kasperja Schmeichla.

Londončani so imeli v prvem polčasu 70-odstotno posest žoge, v strelih je bilo 9:0, v drugem polčasu so nekoliko stopili s plina, toda še vedno bili zelo nevarni. Chilwell, Callum Hudson-Odoi in Christian Pulisic so zapravili priložnosti, slednji pa je bil v 71. minuti vendarle natančnejši, tako kot pri zapravljeni priložnosti mu je tudi tokrat asistiral Hakim Ziyech, s katerima sta v drugem polčasu kot rezervista skupaj stopila na igrišče.

Gostje so do konca dosegli še tri gole, ki pa so jih sodniki zaradi nedovoljenega položaja razveljavili, domači, ki so prav tako igrali nekoliko oslabljeni, pa so dvakrat ogreli dlani vratarja Edouarda Mendyja s streli od daleč, edino pravo priložnost pa je zapravil Jamie Vardy, z glavo je streljal čez gol.