Celar še naprej v izjemni formi: sam na vrhu strelcev švicarskega prvenstva

Lugano, 10. 03. 2024 08.43 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Celar je v izjemni formi. V soboto je prispeval zadetek za zmago svojega Lugana na gostovanju pri St. Gallnu, s čimer je po novem sam na vrhu lestvice najboljših strelcev švicarskega prvenstva. Na 25 tekmah je v polno meril 11-krat.

24-letnik na prvenec v reprezentanci, za katero je nastopil osemkrat, še čaka.
24-letnik na prvenec v reprezentanci, za katero je nastopil osemkrat, še čaka. FOTO: Aljoša Kravanja

Žan Celar je na zadnjih osmih tekmah v močnem švicarskem prvenstvu prispeval pet zadetkov in je eden glavnih razlogov za vzpon Lugana, ki je v nizu treh zaporednih zmag in po 27 krogih zaseda visoko tretje mesto.

Tokrat je proti St. Gallnu v deseti minuti izenačil izid na 1:1, ko je s kirurško natančnim zaključkom v daljši kot kronal iznajdljivo asistenco kapetana Mattie Bottanija. Odločilni gol za končnih 2:3 je deset minut pred koncem prispeval Uran Bislimi.

17 golov, od tega 11 v prvenstvu, je za Lugano v tej sezoni dosegel Žan Celar.
17 golov, od tega 11 v prvenstvu, je za Lugano v tej sezoni dosegel Žan Celar. FOTO: AP

Celar je z 11 goli tako sam na lestvici najboljših strelcev prvenstva. Enega manj je prispeval napadalec Servetteja Chris Bedia. Če pa upoštevamo vsa tekmovanja v tej sezoni, je nekdanji up Maribora na 36 tekmah za svoj klub prispeval že kar 17 zadetkov, zato je jasno, da ga bo Matjaž Kek pri izbiri adutov za Euro le stežka spregledal.

Celarja smo pred časom poklicali v Lugano, kjer se, kot pravi, odlično počuti. Spregovorili smo tudi o reprezentančnih ambicijah, več pa lahko preberete v spodnjem prispevku.