Šport > Nogomet
2016 ogledov

Maribor do 2:0, nato 'penal' in rdeči karton za Iličića in Krefla

Žan Vipotnik twitter NK Maribor
Veliki derbi slovenskega nogometa se je končal z zmago Mariborčanov. Ti so slavili z 2:0.

V 22. krogu državnega prvenstva sta se na Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Olimpija. V tokratni večni derbi so se vodilni Ljubljančani sicer podali s kar 15 točkami naskoka pred vijoličastimi, ki so na lestvici zaostajali tudi za Celjem.

Dvoboj v uvodnih minutah ni ponudil priložnosti, obe ekipi sta bili brez pravih strelov na gol tekmeca. Tik pred polovico prvega polčasa pa je Maribor povedel iz prve prave akcije na tekmi. Žan Vipotnik je po natančni podaji Ivana Brnića pobegnil gostujoči obrambi, ustrelil malce znotraj kazenskega prostora, vendar je Matevž Vidovšek uspel odbiti žogo. A na smolo zelenih je odbitek prišel do Vipotnika, ki je bil v drugo uspešen za svoj že 12. zadetek v sezoni.

V 28. minuti je po polprotinapadu z leve strani meril Aljaž Krefl, vendar je okroglo usnje poletelo kakšen meter mimo mariborskih vrat.

Na drugi strani se je moral dvakrat izkazati Vidovšek. Najprej je nevaren strel Marka Božića odbil preko prečke, nato pa je zaustavil še nizek strel Brnića.

Vratar Olimpije pa je klonil v 42. minuti. Po levi strani je prodrl Gregor Sikošek in poslal žogo v sredino šestnajsterca, kjer jo je Božić z udarcem iz prve poslal v mrežo Ljubljančanov.

Marko Božić | Avtor: twitter NK Maribor twitter NK Maribor

Domači navijači so bili že v prvem polčasu nezadovoljni s sojenjem, nato pa jih je David Šmajc še dodatno razburil. Ta je v 49. minuti dosodil igranje z roko v kazenskem prostoru po prostem strelu Olimpije, Josip Iličić pa je ob tem prejel še drugi rumeni karton in tako predčasno zaključil s tekmo.

K žogi je pristopil Mario Kvesić in z bele pike ustrelil proti levemu kotu vrat Ažbeta Juga. Ta se je izjemno izkazal in okroglo usnje uspel preusmeriti v kot.

Olimpija je ob igralcu več na zelenici prevzela pobudo, Svit Sešlar je bil malce prenizek pred golom in z glavo slabo zadel žogo.

A številčna premoč Ljubljančanov ni dolgo trajala, Krefl je v 62. minuti posredoval s podplatom in po dosojenem prekršku tudi sam prejel drugi rumeni karton. Na igrišču je tako na vsaki strani ostalo po 10 nogometašev.

V nadaljevanju je gostujoča obramba blokirala strela Marka Tolića in Vipotnika, Brnić pa je v 75. minuti meril v spodnji kot Vidovškovih vrat, vendar je bil ta dovolj pozoren. Njegova koncentracija je bila na preizkušnji tudi kmalu zatem, ko ga je s sredine igrišča poskušal presenetiti Martin Milec. Žoga je v visokem loku poletela proti golu, Vidovšek pa jo je uspel odbiti. Ko je stekel za njo, je nerodno stopil in z načetim gležnjem nekaj časa obležal na zelenici.

Po pobegu Aldairja je ta podajal v sredino, žoga pa je v roko zadela Milca. Po posredovanju VAR-a si je situacijo ogledal tudi Šmajc, vendar do enajstmetrovke ni prišlo. Dosojen je bil prepovedan položaj Olimpijinega napadalca.

V 88. minuti je mariborska vrata s strelom z 20 metrov ogrozil Agustín Doffo, a se je Jug še enkrat izkazal. To je bila zadnja priložnost na tekmi.

Maribor je s tremi točkami skočil na drugo mesto lestvice, za Olimpijo zdaj zaostaja 12 točk.

Martin Milec | Avtor: twitter NK Maribor twitter NK Maribor

V Ljubljani zmaga gostov

Domžalčani so po zimskem premoru izgubili s Tabor Sežano, tokrat pa so v gosteh z 2:0 premagali Bravo. Čeprav je bil selednji večino tekme v (jalovi) terenski premoči, so izbranci Simona Rožmana svoji priložnosti izkoristili. Domžale so se z novimi tremi točkami prebile na peto mesto pred Muro, Bravo pa ostaja sedmi.

Domžalčani so povedli že po dobrih dveh minutah, Franko Kovačević je podal za hrbet domače obrambe, kamor je stekel novinec Mirza Hasanbegović ter nato rutinirano ugnal Gala Lubeja Finka.

Pozneje so pobudo prevzeli domači nogometaši. V peti minuti je s prostega strela od daleč pri domačih poskusil Mitja Križan, vendar Ajdin Mulalić ni imel težkega dela, tako kot po poskusu Luke Marjanca v 12. minuti.

V 26. minuti je bil nevarnejši strel Žige Repasa, ki pa je za malenkost zgrešil Bravova vrata. V 29. minuti je tudi ljubljanska zasedba prišla v ugoden položaj, a je Matija Kavčič preslabo podal proti Davidu Flakusu Bosilju. Do konca polčasa so maloštevilni gledalci gledali terensko pobudo domače ekipe, medtem ko Domžalčani napada niso imeli posebej v mislih.

Uvod drugega polčasa je minil v podobni predstavi kot v večini prvega dela, a brez pravih priložnosti. Zato pa so Domžale, pri katerih se je na ogrevanju za vstop v igro poškodoval Nick Perc, udarile v 62. minuti, ko je z devetih metrov zadel Kovačević.

Gosti so na koncu brez posebnih težav držali priigrano prednost, medtem ko Šiškarjem v napadu nikakor ni uspelo narediti česa konkretnega.