Hölsä na Južnem Tirolskem zaklenil vrata za tri točke

Hokej 28. Jan 202222:32 > 22:42 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 42. kroga lige ICEHL v gosteh premagali Pustertal s 3:0 (0:0, 1:0, 2:0).

Ljubljanski hokejisti so danes v regionalni ligi dosegli pomembno zmago, s katero so ostali v zgornjem delu lestvice, trenutno so četrti, in morda tudi nakazali dvig forme po dolgi krizi in številnih težavah, s katerimi se spopadajo v zadnjem mesecu in pol.

Ljubljančani so zadnji zmagi v nizu do zdaj dosegli konec novembra lani, potem pa doživeli deset porazov in le še štirikrat zmagali. A po uspehu prejšnji teden proti Dunaju, ko so doma zmagali po kazenskih strelih, so danes dobro opravili nalogo pri starem znancu iz Južne Tirolske, povezali dve zmagi in osvojili pomembne tri točke.

Že uvodna tretjina je nakazala, da bodo Ljubljančani nevarni. Čeprav zadetka v prvi tretjini ni bilo, pa so bili zeleno-beli aktivnejši in nevarnejši pred vrati tekmeca, toda strela Blaža Tomaževiča in Daniela Murphyja nista bila dovolj natančna.

Hölsä fantastičen v golu Olimpije

V vratih Ljubljančanov je danes delo dobro opravil Paavo Hölsä, na koncu je zbral 22 obramb in prvič v letošnji sezoni lige ICE ohranil mrežo nedotaknjeno. Izkazal se je predvsem ob številčnih prednostih domačih, ko so bili nekajkrat zelo nevarni. Njegovi soigralci pa so prvič zadeli v polno v 23. minuti, ko je odbitek v mrežo pospravil Anže Ropret. To je bil edini zadetek v tej tretjini, a je bil zelo blizu drugemu tudi Sebastien Piche, ki pa je zadel vratnico.

V zadnji tretjini so gostje stopnjevali ritem in hitro povišali vodstvo. Aljoša Crnovič je z zadetkom za 2:0 umiril domače, gostje so sicer nekoliko spustili ritem, toda prave nevarnosti za preobrat ni bilo. Pustertal je že precej pred koncem tvegal in iz vrat potegnil Joshuo Sholla, kar pa je izkoristil Guillaume Leclerc in v 58. minuti dokončno odločil tekmo z zadetkom na prazna vrata.

Pred Ljubljančani je zelo napornih 12 dni, saj jih v tem času, poleg današnje že odigrane, čaka kar osem tekem (skupno v slabem mesecu dni kar 14), vključno s povratnim obračunom z Jesenicami v državnem prvenstvu. V nedeljo v Tivoli prihaja Dunaj.

Liga ICE, 42. krog

petek, 28. januar:

Linz – Znojmo 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Fehervar – Bolzano 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

KAC – Dornbirn1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Beljak – Salzburg 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Pustertal – Olimpija 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Strelci: 0:1 Ropret (Koblar, 23.), 0:2 Crnovič (45.), 0:3 Leclerc (Tomaževič, 58.)