Real s preobratom proti Mallorci 100-odstoten v derbi z Atleti

Aktualni španski prvaki, nogometaši Real Madrida, nadaljujejo uspešen začetek državnega prvenstva.
Fotografija: Antonio Rüdiger (št. 22) je s prvencem v snežno belem dresu Reala poskrbel za končnih 4:1. FOTO: Susana Vera/Reuters

V petem kolu so v nedeljo še petič zmagali, s 4:1 so ugnali Mallorco in se po dnevu premora vrnili na vrh prvenstvene razpredelnice. Pred Barcelono imajo dve točki prednosti, v prihodnjem kolu pa jih na štadionu Civitas Metropolitano čaka mestni obračun z Atleticom slovenskega vratarja Jana Oblaka.

Kot že nekajkrat v zadnjem času so realovci tekmeca strli v drugem polčasu. Gosti so namreč v 35. minuti povedli, v sodnikovem dodatku prvega dela je izenačil Federico Valverde, potem pa je spet preteklo precej časa, da so prešli v vodstvo. V 72. minuti jim ga je zagotovil Vinicius Junior. Zmago sta nato potrdila Rodrygo in Antonio Rüdiger.

Že v soboto sta novi zmagi zabeležila Barcelona in Atletico Madrid, derbi kola pa bo zvečer, v njem se bosta pomerila Betis in Villarreal.