Đorđe Ivanović je drugič zadel v dresu Maribora. Pred dvema tednoma je zatresel mrežo Brava (1:2). Foto: www.alesfevzer.com

Edini zadetek pod Kalvarijo je v 68. minuti iz bližine dosegel Đorđe Ivanović. Podal mu je Marko Alvir z glavo.

Celjani so v 4. minuti ostali brez kapetana Tomislava Tomića, ki je zaradi grobega prekrška nad Aljažem Antolinom prejel rdeči karton. Sodnik David Šmajc je Tomiću sprva pokazal rumeni karton, po ogledu posnetka pa je odločitev spremenil in ga poslal z igrišča.

Antolin zaradi bolečin v gležnju ni mogel nadaljevati srečanja, zamenjal ga je Rok Kronaveter. V 33. minuti je "Krona" iz bližine z glavo zadel vratnico. Z leve strani je najprej nevarno streljal z nogo, vendar se je izkazal vratar Matjaž Rozman, odbito žogo pa je usmeril v okvir vrat.

Tudi Celjani imeli priložnosti

Dve minuti pozneje je bil nevaren Ivanović, a je znova dobro posredoval Rozman, prav v obdobju mariborske premoči pa se je priložnost znova ponudila tudi Celjanom, ki so že predtem zapretili prek Matica Vrbanca. Mičo Kuzmanović je z desne strani podal v kazenski prostor, po neuspešnem izbijanju žoge je streljal Tjaš Begić, a je njegov poskus s petih metrov ubranil Jug. Ob koncu prvega polčasa so morali Mariborčani zaradi poškodbe menjati še Gregorja Sikoška.

V nadaljevanju sta celjskega vratarja najprej preizkusila Ignacio Guerrico in od daleč Kronaveter, ko je šla žoga ob desni vratnici mimo vrat. A tako kot v prvem delu so morali domači paziti na nevarne trenutke Celja. V 64. minuti je po kotu z glavo poskusil Žan Zaletel, a ni bil dovolj natančen. Njegov strel je končal malo mimo vratnice.

Mariborčani so po vodilnem zadetku vendarle nekoliko lažje zadihali. Tudi Celjani so še iskali pot do vsaj točke, a Juga do konca tekme niso več resneje ogrozili.

Zadetek s tekme Maribor – Celje

Strelca za Muro Bobičanec in Horvat

Na Krasu so Sobočani nadaljevali pozitiven niz, neporaženi so pet tekem. V prvem polčasu sta si ekipi razdelili obdobja, ko sta prevladovali na terenu, vseeno pa so imeli v seštevku več od igre gosti. A ob nekaj nevarnih akcijah se je izkazal domači vratar Jan Koprivec, ki je med drugim ustavil poskusa Žige Kousa in Luke Bobičanca (s prostega strela v 39. minuti), tako da sta na odmor moštvi odšli brez zadetkov.

V nadaljevanju so muraši terensko premoč pretvorili še v zadetke. V prvi nevarnejši akciji v drugem polčasu je Bobičanec v 51. minuti na robu kazenskega prostora izigral domačo obrambo, se obrnil in močno streljal, Koprivec pa je moral po žogo v mrežo.

Zadetek je Prekmurce sprostil, postali so še nevarnejši in plod takšne igre je bilo hitro povišanje vodstva. V 65. minuti so izvedli hitro akcijo po levi strani, s približno šestih metrov pa je neubranljivo zadel novopečeni reprezentant Tomi Horvat.

Tabor je imel edino priložnost za znižanje izida v 82. minuti, ko je po prodoru s približno 22 metrov nevarno streljal Mateo Monjac, vratar Marko Zalokar pa je žogo odbil.

Radomlje so že v petek ugnale Bravo z 2:1 in si nabirajo vse večjo prednost v boju za obstanek. Pred predzadnjimi Sežančani imajo pet točk naskoka.