Pivovarji so morali nujno premagati nemški kolektiv, če so želeli obdržati upe po napredovanju v izločilne boje, a so Nemci v drugem polčasu stopili na plin in suvereno dobili boj na igrišču.

Za Celjane so po pet zadetkov dosegli Ante Ivanković, Mitja Janc in Matic Suholežnik, pri gostiteljih je bil najučinkovitejši Magnus Landin Jacobsen, ki je zadel devet golov iz devetih poskusov (!).

Celjani so v prvem polčasu večinoma držali korak z gostitelji. Prednost zadnjih je bila ves čas med dvema in tremi zadetki, najvišja prednost je sicer znašala štiri gole, v 23. minuti je Eric Johansson zadel za 14:10. Do odmora je Celjanom uspelo zaostanek prepoloviti, Stefan Žabić je zabil gol za 17:15, v zadnjem napadu prvega polčasa sta priložnosti na drugi strani zapravila Yannick Fraatz in Johansson.

Prednost dveh zadetkov je Kiel ohranil do tretje minute nadaljevanja, ko je Gal Marguč zadel za 21:19, potem pa je Nemcem s čvrsto obrambo, izdelanimi akcijami in predvsem razigranim Landinom Jacobsenom uspel delni izid 6:1 in vodstvo s 27:20. Prednost je odtlej le še naraščala, Celjani nikakor niso razvili želene igre, niso našli pravega odgovora na silovite napade nasprotnika. Za najvišjo prednost je v končnici obračuna poskrbel Patrick Wiencek (38:24).

Celjani bodo nastope med evropsko elito za letošnjo sezono končali 1. marca, ko bodo na svojem terenu gostili Aalborg. Ta je bil na prvem letošnjem medsebojnem obračunu na Danskem boljši s 36:32.