Bayern suvereno opravil z Darmstadtom

Darmstadt, 16. 03. 2024 18.07 |

STA, A.V.
0

Nogometaši Bayerna so v tekmi 26. kroga nemške lige premagali Darmstadt s 5:2 in začasno zaostanek za Bayerjem znižali na sedem točk. Vodilni Leverkusen bo igral v nedeljo proti Freiburgu.

Bayern je gostoval pri zadnjeuvrščenem Darmstadtu, pričakovano prišel do treh točk, a vsaj v prvem delu ni blestel. Domači so celo povedli, Bavarce sta ob koncu prvega polčasa reševala Jamal Musiala in nato še najboljši strelec lige Harry Kane. Ta je dosegel že 31. gol ter na ta način postal najboljši strelec nemške bundeslige v svoji prvi sezoni; pred tem si je ta dosežek delil z Uwejem Seelerjem, ki je 30 golov dosegel v sezoni 1963/64.

V drugem polčasu je nato Bayern le potrdil status favorita, Musiala je dosegel še en gol, desetega v sezoni, četrtega je dodal Serge Gnabry, petega Mathys Tel, domači so ob koncu znižali na 2:5.

V preostalih današnjih popoldanskih tekmah sta Heidenheim in Borussia Mönchengladbach igrala 1:1, Union Berlin je premagal Werder Bremen z 2:1, Augsburg v gosteh Wolfsburg s 3:1, pomembno zmago v boju za obstanek pa je proti Bochumu z 2:0 dosegel Mainz in skočil na 16. mesto pred Köln.

Statistika tekme Darmstadt - Bayern München
Statistika tekme Darmstadt - Bayern München FOTO: Sofascore.com

Že v petek je Leipzig slovenskih igralcev Benjamina Šeška in Kevina Kampla zanesljivo premagal Köln s 5:1. Šeško je igral do 74. minute in podal za prvi gol Xavija Simmonsa. Kampl je v igro vstopil v 83. minuti.

Na lestvici ima Bayer s tekmo manj 67 točk, Bayern 60, Stuttgart s tekmo manj 53 in Leipzig 49.