Liga ICEHL, 11. krog

Olimpija se je v Tivoliju znesla nad Beljakom, zmagovita vrnitev Tičarja

HK Olimpija VSV Beljak ICEHL | Olimpija je v Tivoliju napolnila mrežo Beljaka. | Foto HKO/Sportida

Olimpija je v Tivoliju napolnila mrežo Beljaka.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so v tekmi 11. kroga lige ICEHL v Tivoliju gostili Beljak in ga premagali s 6:0. To je bila najvišja zmaga zmajev v tej sezoni razširjenega avstrijskega prvenstva. Rok Tičar se je po poškodbi zmagovito vrnil v postavo Celovca in k zmagi nad Bolzanom prispeval dva gola in podajo.

V prvi tretjini so domači zelo hitro postavili stvari na želeno mesto. Že v prvem pravem napadu so po 39 sekundah povedli, ko je Guillaume Leclerc podal izza gola, pred njim pa je bil na pravem mestu kapetan Žiga Pance. Tudi nadaljevanje je bilo ljubljansko, gostje so se v prvem delu prve tretjine večinoma le branili, povišanja vodstva pa kljub nekaj polpriložnostim ni bilo.

Beljačani nebogljeni

Pozneje so tudi gostje nekako vzpostavili ravnotežje, a se je z nekaj obrambami izkazal Žan Us. Napade Beljaka pa so domači nato na najboljši način presekali z drugim zadetkom, ko je z nenadnim strelom vratarja Andreasa Bernharda presenetil Daniel Murphy.

Nadaljevanje je bilo v drugi tretjini še boljše. Ljubljančani so še bolj stopili na plin in nebogljenih Beljačanov po več minut sploh niso spustili izpred njihovih vrat. Padali pa so tudi zadetki. Za 3:0 je poskrbel Tadej Čimžar v zadnji sekundi "power playa", a še preden so gostje zadihali, jih je dotolkel še Nik Simšič, ki je v 28. minuti praktično iz mrtvega kot z leve strani plošček spravil za hrbet vratarja.

Ljubljančani so dosegli najvišjo zmago v tej sezoni lige ICEHL. | Foto: HKO/Sportida Ljubljančani so dosegli najvišjo zmago v tej sezoni lige ICEHL. Foto: HKO/Sportida

Niti dve številčni prednosti Beljaku nista pomagali, saj so se domači odlično branili, potem pa spet močno pritisnili in sad tega je bil še peti gol, ko je natančno meril Kristjan Čepon.

Pred tednom dni so zmaji proti Znojmu v zadnji tretjini že vodili s 5:1 in ob koncu reševali zmago. Tokrat podobne napake ni bilo. Ritem je ostal nespremenjen tudi v zadnjem delu, VSV se je moral večino časa braniti, za piko na i pa je pred navdušenimi navijači poskrbel Žan Jezovšek. Domači pa so v zadnjih minutah tudi skrbeli, da je Us tekmo končal brez prejetega gola.

"Prva tretjina ni bila najboljša, po njej smo sicer vodili in se v slačilnici dogovorili, da moramo popraviti majhne napake. To nam je uspelo. Zmagali smo s 6:0, kar ni lahko. Ponosen sem Na svoje soigralce," je po zanesljivi zmagi v pogovoru za Šport TV povedal Jezovšek.

Olimpija bo po večerni tekmi v nedeljo gostovala pri Dornbirnu, prihodnji torek pa v Gradcu.

Olimpija v nedeljo gostuje v Dornbirnu. | Foto: HKO/Sportida Olimpija v nedeljo gostuje v Dornbirnu. Foto: HKO/Sportida

HK Olimpija Znojmo
Sportal "Fenomenalen pogled, a gledati je treba naprej in poskušati uresničiti prvi cilj"

HK Olimpija Znojmo ICEHLLL
Sportal Zmaji so se igrali z živci navijačev in se vrnili na vrh

Tičar se je vrnil z dvema goloma in podajo!

Celovec, v postavo katerega se je po bolezni vrnil Rok Tičar, je s 4:2 ugnal Bolzano, slovenski povratnik pa je bil odlično razpoložen, dosegel je prvi in zadnji gol domačih, pri tretjem pa sodeloval kot podajalec.

Na Madžarskem se je odvil obračun dveh klubov s slovenskim pridihom, drugi Fehervar Anžeta Kuralta je s 6:1 odpravil Linz Blaža Gregorca, Kuralt je zabil peti gol za domače.

Salzburg Aljaža Predana se je doma namučil z Dunajem in ga premagal šele po kazenskih strelih, Ken Ograjenšek pa se je z Gradcem veselil zmage s 5:1 na Slovaškem.

HK SŽ Olimpija : VSV Beljak 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Pance 1. (Leclerc), Murphy 17. (Čimžar), Čimžar 22. (Kalan, Erving), Simšič 28. (Leclerc, K. Čepon), K. Čepon 38. (Čimžar, Tomaževič), Jezovšek 50.

Fehervar : Black Wings Linz     6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Dornbirn : Orli Znojmo          1:5 (1:4, 0:1, 0:0)

Bratislava Capitals : Graz99ers 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Salzburg : Vienna Capitals      1:0 (0:0, 0:0, 0:0; 1:0)  - po podaljšku

KAC Celovec : Bolzano           4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Pustertal : Innsbruck           3:4 (0:2, 2:2, 1:0)