Neumnost Sancheza zaustavila nalet Interja in poslala Liverpool med osem najboljših

Liverpool, 08. 03. 2022 19.48 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
Jakob Batič, Žiga Košec
19

Nogometaši Liverpoola so kljub porazu na povratni tekmi z Interjem prišli do napredovanja v četrtino finala. Na Anfieldu je edini gol padel v 62. minuti, ko se je izkazal Lautaro Martinez, a to ni bilo dovolj za popoln preobrat črno-modrih, saj so Redsi prvo tekmo dobili z 2:0.

Drugi rumeni karton in izključitev Alexisa Sancheza

Inter je v skladu s pričakovanji začel podjetneje. Kot prvi je dlani Alissona Beckerja na začetku sedme minute ogrel Denzel Dumfries, a ni bil dovolj natančen, tako da je Brazilec brez večjih težav ujel žogo. Samir Handanović je moral prvič posredovati deset minut kasneje, ko je po podaji iz kota z glavo poskušal Virgil van Dijk. Nekdanji slovenski reprezentant je svojo nalogo opravil z odliko.

Uvodni pritisk gostov je sredi prvega polčasa potihnil in domači so postajali vse nevarnejši. V 31. minuti je po podaji Trenta Alexander-Arnolda s prostega strela z glavo streljal še drugi osrednji branilec Joel Matip, Handanovića pa je rešil okvir vrat. Kmalu zatem je še drugič streljal Van Dijk, a mu je veselje z izbijanjem preprečil Milan Škriniar

Obroč okoli Interjevih vrat se je zategoval, v 41. minuti pa je Hakan Calhanoglu opozoril domače, da je lahko tudi Inter nevaren. Turški reprezentant je silovito izvedel prosti strel z desne strani, njegovo podajo, ki bi verjetno končala v okvirju Livrepoolovih vrat, pa je Alisson z lepo parado odbil. Zadnja omembe vredna priložnost prvega polčasa je pripadla Redsom. Alexander-Arnold je v šesti minuti dodatka imel prostih strel s kakšnih 25 metrov, a je meril za približno meter mimo desne Handanovićeve vratnice.

Če smo v prvem polčasu spremljali umirjen ritem, saj ne eni ne drugi niso tvegali veliko, se je to spremenilo že na začetku drugega dela igre. V 52. minuti bi Mohamed Salah enostavno morali doseči gol za 1:0, potem ko je Handanović žogo odbil pred Joto naravnost na nogo Egipčana, ta pa je z 11 metrov meril v vratnico. In kot da bi ta akcija prebudila tudi goste, ki so se takoj postavili višje.

Strel Calhanogluja je Liverpoolova obramba odbila, prvo priložnost Lautara Martineza pa ravno dovolj preusmerila, da je žoga šla mimo Alissonovih vrat. Argentinec bi z roba kazenskega prostora moral bolje zaključiti, a se je za zapravljeno hitro odkupil. Tekla je 61. minuta, ko je Matip na svoji polovici s slabo podajo zapravil posest, nogometaši Interja so žogo hitro poslali do Lautara, ta pa je s kakšnih 20 metrov neubranljivo meril v levi zgornji kot Liverpoolovih vrat.

V gostujočem sektorju je završalo od upanja, Inter se je kar naenkrat zdel popolnoma živ, le dve minuti kasneje pa je bila tehtnica znova občutneje na strani Redsov. Drugi rumeni karton je po še drugem nepotrebnem startu (v prvem polčasu bi si za prekršek nad Thiagom kaj lahko prislužil neposredni rdeči karton, op. a.) prejel Alexis Sanchez, ki je svoje soigralce pustil na cedilu.

Kloppovi varovanci so znali izkoristiti številčno premoč in so vse do konca nadzirali stanje na zelenici. Čeprav je Inzaghi poskušal s številnimi zamenjavami – vstopili so Danilo D'Ambrosio, Matteo Darmian, Roberto Gagliardini, Joaquin Correa in Matias Vecino, Edin Džeko pa je presenetljivo ostal na klopi –, njegovi varovanci niso imeli več pravih priložnosti. Četrt ure pred koncem je Salah še enkrat stresel okvir vrat, v drugi minuti sodniškega dodatka pa je rezervist Luis Diaz zapravil strel s kakšnih petih metrov, ko so gostje uspelo blokirati. To je bilo tudi zadnje, kar je ponudil torkov spektakel na Anfieldu.

Nogometaši Interja so lahko ponosni na svojo predstavo, saj so od prve do zadnje minute odigrali taktično zares zrelo, a jih je kaznovala neumnost Alexisa Sancheza, ki se je že v prvem polčasu igral z ognjem, v drugem pa se je po prekršku nad Fabinhem tudi opekel. Na drugi strani je Kloppova četa prišla do napredovanja, čeprav bi lahko bila kaznovana za številne zapravljene priložnosti. Redsi so pokazali, da so ta hip ena najboljših ekip v Evropi, a bodo morali biti v nadaljevanju evropske avanture bolj konkretni v zaključkih akcij.

V postavi domačih ni bilo presenečenj. Jürgen Klopp je na zelenico poslal vse najboljše, ki so mu bili na voljo. V napadu so od prve minute začeli Diogo Jota, Mohamed Salah in Sadio Mane, medtem ko je bil na klopi še en izjemno nevaren nogometaš, prišlek v zimskem prestopnem roku Luis Diaz. Veliko vprašanje je bilo, za katero dvojico se bo v svojem napadu odločil Simone Inzaghi. Na koncu je najkrajšo potegnil Edin Džeko, ki je obsedel, začela sta Alexis Sanchez in Lautaro Martinez.