Drugi športi

Van Aert zmagal na klasiki po Bretanji, Pogačar na 88. mestu

Pariz, 28. 08. 2022 07.38 |

Belgijec Wout van Aert (Jumbo Wisma) je zmagovalec enodnevne klasične kolesarske dirke po Bretanji. Slovenski kolesarski as Tadej Pogačar je bil po mesecu dni znova na startu dirke svetovne serije. Nastopili so tudi štirje Slovenci, najboljši je bil Jan Tratnik (Bahrain - Victorious), ki je v času zmagovalca zasedel 13. mesto. Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je pa je zasedel 88. mesto.

Tadej Pogačar
Tadej Pogačar FOTO: AP

Eden najbolj raznovrstnih kolesarjev na svetu Wout van Aert je v ciljnem sprintu 254,8 km dolge dirke svetovne serije v okolici Plouayja premagal Francoza Axela Laurenca (B&B Hotels KTM) in Danca Alexandra Kampa (Trek Segafredo). Sedemindvajsetletni Belgijec je dosegel 39. zmago v svoji poklicni karieri.

Tadej Pogačar je po drugem mestu na dirki po Franciji dirkal na klasiki San Sebastian, ki je ni končal. Po štirih tednih počitka in treninga je sezono nadaljeval v Franciji in začel priprave na oba preostala vrhunca v sezoni; svetovno prvenstvo v Avstraliji in dirko po Lombardiji.

Na današnji kolesarski klasiki so nastopili tudi štirje Slovenci. Med njimi je bil najbolj aktiven Jan Tratnik (Bahrain - Victorious), ki je v času zmagovalca zasedel 13. mesto. Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je dirko končal na 88. (+3:09), Matevž Govekar (Bahrain - Victorious) na 128. (+11:17), medtem ko Luka Mezgec (Bike Exchange - Jayco) ni končal preizkušnje.

Svojo priložnost bodo iskali tudi preostali trije Slovenci. Luka Mezgec je na tej dirki že zasedel drugo mesto pred dvema letoma, ko je zaostal za sedanjim moštvenim kolegom Matthewsom, ki je takrat dirkal v dresu Sunweba. Edini Slovenec z zmago na bretonski klasiki je sicer Grega Bole, ki je slavil pred 11 leti. Preizkušnja se bo začela ob 10.50, najboljše pa v cilju pričakujejo okoli 17. ure.