Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 15.09.2021 18:30:48

Celjani izločili Sežančane!

m24.si
Slovenski nogometna kluba CB24 Tabor Sežana in Celje sta odigrala tekmo 1. kroga pokala Pivovarne Union. V Sežani so bili v boju prvoligašev boljši Celjani z 2:0 (1:0) in si zagotovili četrtfinale. Danes ob 18. uri bo še tekma med Kalcerjem Radomljami in Krko.

V Sežani so Celjani povedli v 44. minuti, potem ko so domači zgolj spremljali Esterja Soklerja, ki je prodrl z leve strani, na koncu pa je matiral še Jana Koprivca z diagonalnim strelom. V drugem polčasu so domači poskušali priti do izenačenja, prevladovali, toda brez želenega učinka. V 90. minuti je po protinapadu celjsko zmago potrdil Tjaš Begić z diagonalnim strelom z leve strani.

V četrtek pa bosta še dve tekmi 1. kroga, in sicer se bosta ob 14.00 srečala Gorica in Bravo, ob 16.00 pa Aluminij in Koper.

V tej sezoni pokalno tekmovanje, ki bo prihodnje leto doživelo prenovo, sicer poteka po nekoliko prilagojenem formatu zaradi težav z novim koronavirusom. Večina medobčinskih tekmovanj namreč ni bila dokončana.

Tako se bo v sezoni 2021/22 za lovoriko merilo 12 klubov, deset prvoligašev in najboljša klube iz 2. SNL v prejšnji sezoni. Osem jih igra v 1. krogu, v četrtfinalu pa se bodo štirim zmagovalcem prvega kroga pridružili še Domžale, Maribor, Mura in Olimpija, ki so se v prejšnji sezoni prebili v evropska tekmovanja.