Pragmatična Olimpija pred večnim derbijem zaostrila boj za naslov

Ljubljana, 09. 02. 2022 17.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Drugi del državnega nogometnega prvenstva se je začel z zaostalo tekmo med Olimpijo in Muro. Ljubljančani so se z minimalno zmago, za katero je poskrbel avtogol Nardina Mulahusejnovića v osmi minuti, zopet približali vodilnima Mariboru in Kopru.

Dino Skender še naprej stavi na pragmatičen slog igre, ki temelji na trdni obrambi, kar je tokrat obrodilo sadove. Nogometaši Mure preprosto niso bili dovolj nevarni. FOTO: Damjan Žibert

Nadaljevanje prvenstva se za zmaje ne bi moglo začeti bolje. V osmi minuti je prosti strel s strani izvedel Mario Kvesić, v svojem kazenskem prostoru pa je nespretno reagiral Nardin Mulahusejnović, ki je z glavo dosegel avtogol, pri katerem je bil vratar Mure Marin Ljubić brez možnosti. Aktualni prvaki so se po prejetem zadetku hitro pobrali. Najprej je dvakrat nevarno sprožil Luka Bobičanec, v 17. minuti pa je imel zares imenitno priložnost Klemen Šturm, ki je iz neposredne bližine po odbiti žogi meril čez vrata.

V nadaljevanju smo še naprej spremljali hiter ritem igre, vendar je bilo priložnosti na obeh straneh manj. V 42. minuti je z velike razdalje za domače sprožil Kvesić, a je bil Ljubić dovolj zbran. Zadnji strel v prvem polčasu je pripadel gostom, po lepi ekipni kombinaciji je s kakšnih 20 metrov sprožil Tomi Horvat, obramba Olimpije pa je bila dovolj zbrana, da ji je njegov strel uspelo blokirati. Omeniti velja še poškodbo v taboru zmajev: že v 32. minuti je moral na položaj osrednjega branilca namesto Gorana Milovića vstopiti 18-letni Marcel Ratnik

Statistika tekme Olimpija – Mura
Statistika tekme Olimpija – Mura FOTO: Sofascore.com

V drugem polčasu je najprej zapretila Mura. Mulahusejnović je bil najvišji po podaji iz kota, a je na golovi črti razčistil Kvesić. Že v naslednjem napadu so imeli zmaji sijajno priložnost za povečanje prednosti. Ratnik je z natančno podajo v prostor zaposlil napadalca Ivana Prtajina, ki pa je meril naravnost v vratarja gostov. V 70. minuti bi kaj lahko izenačil Bobičanec, a je bil Ivan Banić v golu Olimpije pripravljen in je odlično posredoval.

Igro murašev je v zaključku občutno popestril vstop Mitje Lotriča, priložnost proti nekdanjemu delodajalcu, v dresu katerega je v prvem delu sezone dočakal krstni nastop v prvoligaški konkurenci, je dobil tudi Miha Kompan Breznik, a ne enemu ne drugemu ni uspelo prinesti izenačenja. Omeniti velja še debi Aljoše Matka v dresu Olimpije. Nekdanji član Maribora, ki je v Ljubljano posojen iz švedskega Hammarbyja, je v 87. minuti vstopil namesto Almedina Ziljkića. Aktualni prvaki so vse do konca pritiskali, a ostalo je pri 1:0. Olimpija ima sedaj s tekmo manj pet točk zaostanka za Mariborom in štiri za Koprom. Mura ostaja peta.

Pred tekmo Ljubljančane začasno zapustila dva nogometaša

"Včeraj se je iz Aluminija v zmajevo gnezdo vrnil Aljaž Krefl, danes pa v Kidričevo na polletno izposojo odhajata Dino Špehar in Maj Fogec. 28-letni hrvaški napadalec, ki je k Olimpiji prišel v poletnem prestopnem roku, je v zeleno-belem dresu zbral sedem nastopov. Fogec je za zmaje odigral eno tekmo. Obema se zahvaljujemo za prispevek in jima v Kidričevem želimo obilo uspeha," so novico o izposoji dveh nogometašev sporočili na Olimpijini spletni strani.