Spezia zadala boleč poraz Interju

La Spezia, 10. 03. 2023 22.45 |

Nogometaši Spezie so na prvi tekmi 26. kroga italijanske Serie A presenetili nogometaše Interja in jih po dramatični končnici premagali z 2:1. Na tekmi so bile dosojene kar tri enajstmetrovke. Za goste je prvo zapravil Lautaro Martinez, drugo pa izkoristil Romelu Lukaku, za domače moštvo pa je z bele pike v polno meril M'Bala Nzola.

Gostje iz Milana bi lahko že zgodaj povedli, a je Lautaru Martinezu domači vratar Bartlomiej Dragowski že v 14. minuti ubranil enajstmetrovko. To se je Nerazzurrom maščevalo v 55. minuti, ko je domeč moštvo v vodstvo popeljal član mestnega rivala Milana Daniel Maldini, ki kot posojen igra za Spezio.

Daniel Maldini
Daniel Maldini FOTO: AP

V 83. minuti so gostje na voljo dobili še eno enajstmetrovko, ki pa jo je izvedel Romelu Lukaku in bil pri tem uspešen. A le štiri minute kasneje so si najstrožjo kazen priigrali tudi domačini in M'Bala Nzola se je po podaji Maldiniju vpisal še med strelce.

Nekdanji nogometaš Mure Tio Cipot pri Spezii ni dobil priložnosti za igro, nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović pa je celo tekmo branil za Inter.

Spezia se je s peto zmago v sezoni na ligaški lestvici nekoliko odlepila od cone izpada, na 17. mestu ima sedaj  ob tekmi več šest točk prednosti pred 18. Verono. Inter, ki je doživel še osmi ligaški poraz v aktualni sezoni pa ni zmanjšal zaostanka za vodilnim Napolijem, ki je tako ohranil visokih 15 točk prednosti. V tem krogu lahko varovance Simona Inzaghija prehiti Lazio, ki ima dve točki manj, po točkah pa jih lahko ujameta še Roma in Milan, ki imata tri točke manj.

Statistika tekme Spezia - Inter

V soboto bo Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja gostil Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića, vodilni Napoli Atalanto, Bologna pa Lazio. V nedeljo bo Lecce igral proti Torinu, Verona proti Monzi, Cremonese proti Fiorentini, Roma proti Sassuolu, Juventus pa proti Sampdorii Martina Turka. Krog bosta v ponedeljek zaprla Milan in Salernitana Domna Črnigoja.