V 11. minuti je edini zadetek dosegel 22-letni napadalec Ivan Durdov, ki si je v pretekli sezoni v dresu kluba Orijent z Reke s 13 goli delil prvo mesto na lestvici najboljših strelcev hrvaške druge lige. Na tretji tekmi v Prvi ligi se je prvič vpisal med strelce.

Gostje so si priborili žogo na desni strani igrišča, Benjamin Markuš je stekel v kazenski prostor in preigral Gašperja Trdina, nato pa pred vrati našel Durdova. Ta je žogo sprejel s hrbtom obrnjen proti vratom, se obrnil in jo mimo vratarja Matije Orbaniča poslal v mrežo.

Domžalčani so se po hitro doseženem zadetku dobro postavili na igrišču in nadzorovali položaj, tekmecem pa niso dopustili nevarnejše priložnosti. Edino resno posredovanje domžalskega vratarja Ajdina Mulalića v prvem polčasu je bilo v sodnikovem dodatku, ko je z glavo streljal Ivan Šaranić.

Hrvat je bil tudi ob koncu drugega polčasa, v katerem priložnosti ni bilo ne na eni ne na drugi strani, še najbližje zadetku, ko je poskusil s strelom z 18 metrov, toda Mulalić je bil znova na mestu.

Domžale že v pretekli sezoni neugoden tekmec za Bravo

Varovanci Simona Rožmana so bili že prejšnji teden blizu uspeha proti Taboru iz Sežane, a so gostje izenačili v 95. minuti (1:1). Bravo je po nedeljskem porazu z 1:0 proti Olimpiji v Stožicah doživel drugi zaporedni poraz in skupno že tretjega v tej sezoni.

V pretekli sezoni Prve lige je bilo v medsebojnih obračunih Brava in Domžal 3:1 za Domžale.

Osrednji obračun 4. kroga domačega prvenstva bo v nedeljo ob 20.15 – večni derbi med Mariborom in Olimpijo.

Zadetek Durdova za zmago Domžal nad Bravom

PRVA LIGA TELEMACH - 4. KROG

BRAVO - DOMŽALE 0:1 (0:1)
700; Durdov 11.

Bravo: Orbanić, Križan, Jakšić (28./Španring; 46./Vodeb), Milić, Kavčič, Trontelj, Nsana (74./Puconja), Trdin (60./Kramarič), Kurtović, Šaranić, Štor (74./Maružin).

Domžale: Mulalić, Alić, Klemenčič, Đurić, Schoissengeyr, Ilenič, Husmani, Jo. Pišek (68./Ja. Pišek), Markuš, Durdov (83./Podlogar), Jakupović.

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)

Maribor trikrat prvenstvo začel še slabše kot letos
Riera v Ljudskem vrtu dosegel svoj edini zadetek v slovenski ligi

Sorodna novica Popolna Olimpija po še večje vodstvo, Maribor želi prekiniti slabši niz