Domžalčani zapravili zmago, Šenčur slavil v Podgorici

Košarka 17. Nov 202323:00 > 23:41 0 komentarjev

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so v tekmi 5. kroga lige Aba 2 v Zlatiboru tesno premagali Podgorico z 71:68 (22:19, 45:41, 64:48). V regionalni ligi so danes tekmo 4. kroga igrali Domžalčani, ki so po podaljšku izgubili z novosadsko Vojvodino s 83:89 (23:18, 46:32, 58:53, 76:76).

Košarkarji Šenčurja so v tekmo krenili z manjšo prednostjo, nato pa sta si ekipi v prvem delu vodstvo nekajkrat izmenjali. Tretjo četrtino je Šenčur dobil z 19:7 in zdelo se je, da je dvoboj odločen, saj je vodil že za 16 točk. A je nato slovenska ekipa v zadnji četrtini zmogla le sedem točk, Podgorica se je zelo približala, vendar je Šenčur vendarle zdržal do konca obračuna.

Dalibor Đapa je za Šenčur zbral 18 točk, deset jih je pristavil Gaber Ožegovič. Za slovensko zasedbo je to druga zmaga v tej sezoni regionalne lige.

Pred tem so danes Domžalčani iz rok izpustili zmago, potem ko so povsem prevladovali v prvem delu in ob polčasu vodili za 14 točk (46:32), prednost pa ohranili skoraj do konca rednega dela.

Še pet sekund pred koncem je bil izid 76:73, a so košarkarji Heliosa dovolili Petru Rakočeviću, da je dosegel trojko z velike oddaljenosti le dve sekundi pred koncem. V podaljšku so pobudo prevzeli Novosadčani, ki so si priigrali pet točk naskoka (85:80), te prednosti pa niso izpustili iz rok.

Pri Domžalčanih je bil strelsko najbolj razpoložen Blaž Mahkovic s 30 točkami, 14 jih je dodal Nejc Barič, Tibor Mirtič pa je dosegel dvojni dvojček (12 točk, 13 skokov).

Kansai Helios, ki je po štirih tekmah pri eni zmagi, bo tekmo petega kroga igral v nedeljo z ekipo TFT Mozzart Skopje.