Sobota, 18. 3. 2023, 20.35

Liga NBA, 18. marec

Novo razočaranje za Čančarja

1

Vlatko Čančar, Denver Nuggets | Vlatko Čančar ni dočakal priložnosti za igro, ob tem pa je njegov Denver še izgubil. | Foto Guliverimage

Vlatko Čančar ni dočakal priložnosti za igro, ob tem pa je njegov Denver še izgubil.

Vlatko Čančar v ligi NBA v dresu Denverja proti New York Knicks ni dočakal priložnosti za igro. Nuggets so na svoji šesti zaporedni tekmi doživeli še peti poraz, potem ko so bili Knicks v končnici boljši s 116:110. Kljub porazu pa Denver trdno ostaja na vrhu zahodne konference.

Vlatko Čančar, ki je imel v zadnjem času nekaj težav s poškodbo desnega zapestja, je na zadnjih štirih tekmah skupaj zbral manj kot deset igralnih minut. Na tekmi z New Yorkom slovenskega reprezentanta trener Mike Malone sploh ni poslal na parket, njegovi soigralci pa so v New Yorku doživeli poraz s 110:116.

Vrhunci tekme:

Izenačena tekma, na kateri sta obe strani vodili z največ 13 točkami naskoka, je bila odločena v končnici. Dobri dve minuti in pol pred koncem je Nikola Jokić izid še poravnal na 110:110, nato pa košarkarji Denverja niso več našli poti do koša nasprotnika. Na drugi strani je najprej zadel Julius Randle, 43 sekund pred koncem je bil s črte prostih metov dvakrat natančen še nekdanji soigralec Luke Dončića Jalen Brunson. Na drugi strani nato Denverju nista pomagali niti dve minuti odmora, v zadnje pol minute je z dvema metoma za tri poskusil svojo ekipo med živimi ohraniti Jokić, a je bil nenatančen, zmago gostiteljev pa je slabih 25 sekund pred koncem z zabijanjem iz alley-oopa potrdil Mitchell Robinson.

Jalen Brunson je dosegel 24 točk. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jalen Brunson je dosegel 24 točk. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Pri New Yorku je bil na koncu s 24 točkami najbolj učinkovit Brunson, R.J. Barrett je dosegel 21 točk, Randle pa 20. Med Čančarjevi soigralci je bil s 25 točkami najbolj razpoložen Jamal Murray, Jokiću sta na koncu dve asistenci zmanjkali do novega trojnega dvojčka (24 točk, 10 skokov, 8 asistenc).