23-letni vezist Domžal Janez Pišek je dosegel drugi zadetek v letošnji sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma bi morala biti že v soboto, a so jo prestavili zaradi goste megle. Odločilni zadetek je v 47. minuti dosegel Janez Pišek. Kot je izvedel Senijad Ibričić, celjska obramba ni dobro izbijala žoge, Pišek pa je bil natančen z glavo.

To je drugi zaporedni poraz Celja, potem ko je prej nanizalo tri zmage z 1:0. V strelih je bilo na koncu 9:20 (v okvir vrat 2:6)

V prvem polčasu ni manjkalo razburljivih akcij in številnih strelov. V uvodnih minutah so bili bližje zadetku gostje. V 11. minuti je Adam Jacobsen v kazenskem prostoru poskušal z diagonalnim strelom, tri minute pozneje pa je nevarno sprožil od daleč. V obeh primerih je šla žoga blizu gola.

Po pol ure so se prebudile tudi Domžale, Ibričić je po prostem strelu vnesel nekaj panike pred gol Metoda Jurharja, razčistil je Denis Marandici. V 33. minuti je Pišek pripravil lepo akcijo po levi strani, vendar Dejan Georgijević ni dobro unovčil njegove podaje. Podobno je bilo v 40. minuti, ko je Sven Šoštarič Karić poslal žogo pred gol, a Arnel Jakupović ni prišel do strela.

V drugem polčasu so Celjani po prejetem zadetku nekajkrat nevarno ogrozili vrata Domžal. 57. minuti je Ivan Božić dobro meril s prostega strela, Ajdin Mulalić je bil na mestu. Ester Sokler je imel kmalu po vstopu v igro izjemno priložnost v 65. minuti, a je dvakrat nastreljal domžalskega vratarja. Mulalić se je z novo obrambo izkazal tudi v sodnikovem dodatku.

Pišek z glavo priigral tri točke Domžalam
Tudi naslednja Olimpijina tekma preložena

Tekma 18. kroga Prve lige med Celjem in Olimpijo, ki bi morala biti v soboto ob 20.15, je preložena zaradi številnih okužb in karanten v taboru Olimpije. Nov termin bo določen naknadno.

17. krog:
DOMŽALE – CELJE 1:0 (0:0)
Pišek 47.

Domžale: Mulalić, Šoštarič Karič, Vuklišević, Dobrovoljc, Alić, Husmani, Pišek, Žinić, Ibričić, Georgijević (84./Vuk), Jakupović (69/Jurilj).

Celje: Jurhar, Marandici, Zec, Zaletel, Kadušić, Benedičič (62./Sokler), Mayeuski (79./Vrbanec), Svetlin, Begić (79./Žižek), Jakobsen, Božić.

Sodnik: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem)

CB24 TABOR SEŽANA – BRAVO 0:2 (0:1)
250; Križan 14., Maružin 92.

MARIBOR – ALUMINIJ 3:0 (1:0)
2000; Mudrinski 42., Sirk 78., Kronaveter 91./11-m

KOPER - KALCER RADOMLJE 3:2 (1:0)
500; Novoselec 40., Barišić 74., Osuji 83.; Božić 52., Guzina 80.
RK: Žužek 67.; Žulj 82.
Cerar (Radomlje) je v 68. minuti zapravil 11-m, vratar Adam je njegov strel odbil.