Milwaukee, 08. 05. 2022 07.38 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
J.B., STA
0

Košarkarji ekipe Milwaukee Bucks so dobili prvo domačo tekmo serije proti Boston Celticsom (103:101) in tako v zmagah povedli z 2:1. Aktualni prvaki so vodili večji del drugega polčasa, a se je Keltom v zaključku uspelo približati. Al Horford je v zadnji sekundi izenačil, a je bil pri izmetu za desetinko prepozen in ostalo je pri zmagi Bucksov.

Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo FOTO: AP

Giannis Antetokounmpo je zablestel z 42 točkami, 12 skoki in osmimi podajami. V izenačenem prvem polčasu tretje tekme drugega kroga končnice sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, a nobena ni povedla za več kot šest točk. Ob polčasu je Boston vodil s 50:44, nato pa so prvaki iz lanske sezone tretjo četrtino dobili za kar 17 točk (34:17) in kazalo je, da bodo srečanje mirno pripeljali do konca.

Giannis Antetokounmpo za prvake prikazal blestečo predstavo in dosegel 42 točk (16-30), 12 skokov in osem podaj ter po dve blokadi in ukradeni žogi.

Toda Bostonu je kmalu po začetku zadnjega dela stekel met z razdalje; razpoložen je bil predvsem Al Horford (srečanje je končal z 22 točkami in 16 skoki), ki je lastnoročno pripravil delni izid 7:0, po njem pa so bili gosti znova povsem v igri. Dve minuti in pol pred koncem je Jaylen Brown Boston z dvema prostima metoma prvič po začetku drugega polčasa popeljal v prednost (100:99).  V zadnji minuti Boston ni več zadel iz igre, za Milwaukee pa sta bila uspešna najprej Giannis Antetokounmpo, ki je bil najboljši strelec tekme – zbral je kar 42 točk – nato pa še Jrue Holiday s 25 točkami, tokrat drugi strelec domačih. V zadnjem napadu na tekmi bi Boston kaj lahko prišel do izenačenja. Po tem, ko je Marcus Smart zadel prvi prosti met, drugega pa namerno zgrešil, se je žoga dolgo odbijala po obroču. Horfordu jo je na koncu uspelo pretvoriti v koš za dve točki, a je ogled počasnega posnetka razkril, da je bil pri zadnjem dotiku za približno desetinko prepozen.

Pri gostih je tokrat zatajil predvsem prvi zvezdnik ekipe, Jayson Tatum. Iz igre je metal le 21-odstotno (4/19), kar je zanj najslabši izkupiček na tekmah končnice v karieri. Na koncu je zmogel vsega deset točk in tri podaje. Milwaukee je z zmago ohranil prednost domačega terena, ki si jo je priigral na prvi tekmi serije v Bostonu. Na drugi so Kelti pokazali, zakaj so zvezdniške Brooklyn Netse odpravili brez izgubljene tekme, saj so aktualne prvake premagali s kar 25 točkami naskoka. Četrta tekma bo v noči na torek v Milwaukeeju. "Dobro vem, kaj so moji glavni aduti. Samo skušam prebrati, kaj se dogaja pred menoj, in odigrati instinktivno. Včasih mi to zelo dobro uspe, včasih se zmotim. Vendar pa vedno, ko igram na ta način, vem, da se nam ne piše slabo," je po zmagi dejal Grk.

Ja Morant
Ja Morant FOTO: AP

Poškodba Moranta

Medtem pa so v zahodni konferenci Golden State Warriors v San Franciscu odpihnili Memphis Grizzlies, čeprav je prvi zvezdnik Stephen Curry slabo začel tekmo. Bojevniki so izgubili sedem žog v uvodni četrtini, tako da so grizliji vodili tudi že za več kot deset točk, vendar so jih gostitelji še pravočasno ujeli. Curry je vseeno na koncu tekmo končal s 50-odstotnim metom in je zadel vseh 14 prostih metov za skupno 30 točk in šest podaj. Jordan Poole je k zmagi s klopi dodal 27 točk. Slaba novica za grizlije je, da se je na tekmi poškodoval prvi zvezdnik Ja Morant, ki je predčasno odšepal s parketa, vendar je dosegel 34 točk in sedem podaj. Morant je obnovil poškodbo levega kolena. "Za zdaj še ni znano, kako resna je poškodba. Čakajo ga podrobnejši pregledi," je po tekmi dejal trener Memphisa Taylor Jenkins.