Jordan Loyd bi lahko odločil tekmo, vendar ni zadel meta s polrazdalje. Foto: Budućnost VOLI/Liga ABA

Prvi igralec tekme je bil Justin Cobbs z 22 točkami in sedmimi podajami, prispeval je tudi ključno točko za izenačenje serije na 2:2. Odločilna tekma (v petek), ki bo dala tudi potnika v Evroligo, bo v Beogradu, Crvena zvezda pa bo seveda poskušala ponoviti zgodbo izpred dveh let, ko je peto tekmo dobila kar s 97:54.

Vzdušje v Morači je bilo zelo bučno, predvsem v zadnji četrtini pa so gledalci videli zelo privlačno in razburljivo predstavo. Foto: Budućnost VOLI/Liga ABA

Na začetku drugega polčasa je bilo 41:42, nato pa so si gostje hitro priborili občutnejšo prednost (47:59). Toda Budućnost se je vse bolj približevala in v 37. minuti povedla s 77:76, ključno vlogo pri preobratu pa sta imela Nikola Ivanović in Zoran Nikolić.

Zadnja minuta se je začela z izidom 78:70. Zoran Nikolić je s prostima metoma izenačil, Crvena zvezda pa je zapravila napad. Cobbs je v zadnjem napadu Budućnosti zadel enega od dveh prostih metov, na semaforju pa je ostalo le še sedem sekund.

Odgovornost je prevzel Jordan Loyd, v raketi je zgrešil težek met. Crvena zvezda je imela še eno priložnost, a samo ena sekunda po podaji iz avta ni bila dovolj za kaj več kot hiter met Dejana Davidovca, ki je zgrešil s krila.

Budućnost je imela slab met za tri točke (4/18), izvajala je kar 35 prostih metov (tekmeci 17), imela pa je le sedem izgubljenih žog (Crvena zvezda 14).