Luka Lapornik (fotografija je arhivska) je bil z 20 točkami prvi strelec dvoboja v Novem mestu. Foto: www.alesfevzer.com

Favorizirana Krka je po prvem polčasu zaostajala (40:41), nato pa po odmoru postavila stvari na pravo mesto. Novomeščani so po izenačenju na 44:44 naredili delni izid 7:0, do 27. minute pa so gostom prepustili le pet točk (58:46).

Rogaška le s sedmimi igralci ni bila kos domačim
Rogaška, ki je nastopila le s sedmimi igralci, se je v zadnjem delu sicer približala na šest točk zaostanka, a Krka je z nekaj zaporednimi uspešnimi napadi hitro rešila vprašanje zmagovalca. Trojki Nejca Bariča in Roka Stipčevića za 83:66 sta v 37. minuti dokončno prevesili tehtnico na stran domačih. Krka je tretjo četrtino dobila s 24:11, drugi polčas pa z 51:29.

Krka zadela 16 trojk
Krkaši so imeli znova odličen strelski večer, saj so zadeli 16 trojk iz 32 poskusov. Rok Stipčević (18 točk) jih je zadel šest, Luka Lapornik (20) pa štiri. Pri Rogaški je David Nichols dosegel 17 točk.

Ob polčasu le +2 za Olimpijo
Tudi v drugi tekmi dneva so se Ljubljančani v prvem polčasu mučili z Domžalčani (38:36), nato pa dodali plin in zmleli tekmeca. Drugi del so dobili z 51:22.

19 točk Jonesa, 17 Lorbka
Helios Suns, ki je nastopil brez prvega strelca Blaža Mahkovica, je tako v tretji kot v zadnji četrtini dosegel po enajst točk. Pri domačih je največ točk dosegel Jarrod Jones (19, met 7:10), največ skokov je imel Jaka Blažič (8), največ podaj pa je zbral Kendrick Perry (7). Na drugi strani je izstopal Domen Lorbek s 17 točkami (trojke 4:7).

KOŠARKA

DRŽAVNO PRVENSTVO

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, polfinale

Prvi tekmi

KRKA – ROGAŠKA 1:0
91:70 (20:15, 20:26, 24:11, 27:18)
Lapornik 20, Stipčević 18, Barič 13, Škifič 12, Vrabac 11; Nichols 17, Gabrovšek in Zupan 11, Vujačić 10.

CEDEVITA OLIMPIJA – HELIOS SUNS 1:0
89:58 (20:18, 18:18, 24:11, 27:11)
Jones 19, Perry 14, Blažič 13, Hodžić 11; Lorbek 17, Ferme 11, Prepelič 10.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na dve zmagi. Drugi dve tekmi bosta v ponedeljek, morebitni tretji pa v sredo.