Košarka

Olimpija zlahka opravila z Igokeo

Ljubljana, 05. 03. 2023 21.27 |

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 20. krogu lige Aba premagali Igokeo s 83:73 (25:15, 49:37, 71:56).

Olimpija je proti Igokei upravičila vlogo favorita. Brez posebnih težav je prišla do 14. zmage, saj je večino tekme bila v relativno varni prednosti. Ljubljanska zasedba je tako četrta na lestvici, kjer ima 33 točk oziroma eno manj od Budućnosti, a še tekmo v dobrem. Vodi Partizan z 38 točkami pred Crveno zvezdo (36), ki je nepričakovano izgubila v Zagrebu proti Ciboni. Igokea je v skupini ekip s po 24 točkami pri dnu lestvice. Brez zmage je že deset tekem.

Ljubljančani so v prvem polčasu po zaslugi razpoloženega Joshue Adamsa, ki je v 13 minutah prvih dveh četrtin dosegel 15 točk, vzpostavili pričakovano razmerje na parketu. Prvo četrtino so po dobrih zadnjih minutah dobili za 10 točk, v drugi pa so vodili tudi že za 16, na polčas pa so nesli 12 točk prednosti.

Joshua Adams, Juroca Golemac in Karlo Matković
Joshua Adams, Juroca Golemac in Karlo Matković FOTO: Luka Kotnik

V tretji četrtini so izbranci Jurice Golemca, ki je pred tekmo dejal, da so tekmovalni odmor dobro izkoristili za nekaj počitka in kakovostne treninge, ohranili lepo prednost, tako da so mirnih živcev lahko šli v zadnjih deset minut. V teh so se gosti 1:16 minute pred koncem približali na deset točk, vendar jim česa več ni uspelo narediti.

Adams je pri domačih končal z 20 točkami, Alen Omić je 15 točkam dodal devet skokov, Yogi Ferrell pa 12 točkam osem podaj.

Olimpija bo v 21. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Zadru.