Delovni migranti še vedno izjema

Lokalni prebivalci in dnevni delovni migranti bodo lahko še naprej uporabljali povezovalno cesto med Dragonjo in Sečovljami ter z nje zavili levo na sečoveljski mejni prehod.

 Foto: Zdravko Primožič
Foto: Zdravko Primožič

DRAGONJA, SEČOVLJE > Vsi ostali pa bodo tudi poslej morali zaviti desno proti Letališču Portorož in se postaviti na rep morebitne kolone pred sečoveljskim mejnim prehodom.

Tako so se v sredo dogovorili na zadnjem rednem delovnem sestanku med civilno iniciativo dnevnih migrantov in koprsko policijsko upravo, kar so nam potrdili tako na policijski upravi kot v civilni iniciativi z Matejo Grbec na čelu. Sama živi v Kaldaniji in se dnevno vozi v Portorož. “Levi pas, označen s stožci, za nas, dnevne migrante, ostaja v veljavi. Policisti naj nas ne bi vračali v kolono,” pravi.

Čeprav so dogovor o tem skupaj z direkcijo za infrastrukturo, ki upravlja z državnimi cestami, dosegli že pred dobrim mesecem, v KS Sečovlje pravijo, da vseh težav niso rešili. Predvsem lokalni prebivalci, ki živijo onkraj meje in imajo puljsko registrsko tablico, pa tudi Izolani in Koprčani, jim večkrat sporočijo, da jih slovenska policija vrača v kolono pred mejnim prehodom. “Čeprav veliko Istranov iz hrvaške Istre dela v Trstu,” opozarja predsednik KS Denis Fakin. Po drugi strani se v KS zavedajo tudi, da bi nekateri lokalni prebivalci želeli prehod prestopati, kot da ne bi šlo za zunanjo schengensko mejo, saj se je v zadnjih letih na drugo stran meje preselilo precej Slovencev, ki so službo in druge obveznosti ohranili v Sloveniji.


Najbolj brano