Dončić z Dallasom po odličnem prvem polčasu drugič poražen v San Franciscu

San Francisco, 21. 05. 2022 05.24 |

M.J., STA
5

Košarkarji ekipe Golden State Warriors so na drugi tekmi končnice finala zahodne konference doma premagali Dallas Maverickse. Teksašani so v prvem polčasu obračuna v Chase Centru vodili tudi za devetnajst točk, na odmor so odšli s prednostjo 72:58, v nadaljevanju pa je sledil popoln rezultatski zasuk za zanesljivo zmago bojevnikov (126:117), ki sedaj v seriji vodijo z 2:0 in za preboj v finale lige NBA potrebujejo še dve zmagi. Luka Dončić je v 38 minutah zabil kar 42 točk. Dosegel je pet trojk, vpisal pa je še pet skokov, osem podaj, tri ukradene žoge in blokado. Pri gostiteljih je bil najučinkovitejši Stephen Curry z 32 točkami. V statistiko je dodal osem skokov in pet asistenc. Naslednji dve tekmi bosta v Dallasu.

Za slovenskim zvezdnikom Luko Dončićem je nova bleščeča predstava v severnoameriški košarkarski ligi NBA. Ljubljančan je bil z 42 točkami najboljši igralec druge tekme finala zahodne konference. Kljub izjemni Dončićevi predstavi pa je zasedba Dallas Mavericks utrpela še drugi poraz, s 126:117 je bila boljša ekipa Golden State Warriors. Dončić je v 38 minutah igre dosegel pet trojk, vpisal pa je še pet skokov, osem podaj, tri ukradene žoge in blokado.

Stephen Curry
Stephen Curry FOTO: AP
Luka Dončić je bil z 42 točkami najboljši igralec druge tekme finala zahodne konference. Kljub njegovi novi izjemni predstavi pa je zasedba Dallas Mavericks utrpela še drugi poraz in podobno kot proti Phoenixu sedaj zaostaja z 0:2 v seriji.

Pri domači zasedbi je Stephen Curry dosegel 32 točk s šestimi trojkami in osmimi skoki, Kevon Looney je dosegel rekord v karieri z 21 točkami in 12 skoki, košarkarji Golden State Warriors pa so ponovili vajo s prve tekme konferenčnega finala ter v finalu zahodne konference povedli z 2:0 v zmagah. V finale lige NBA se bo prebila ekipa, ki bo prva osvojila štiri zmage.

Luka Dončić na drugi tekmi
Luka Dončić na drugi tekmi FOTO: Sofascore.com

Luka Dončić in Mavericks so vodili večino tekme. Gostje iz Teksasa so dobili prvo četrtino (32:25), ob polčasu so imeli prednost 14 točk (72:58), ob koncu tretje četrtine pa so obdržali minimalno vodstvo dveh točk (85:83). A so bojevniki pritisnili v zadnji četrtini ter Dallasu prizadejali še drugi poraz v svoji domači dvorani. Naslednji dve tekmi bosta v Dallasu.

Dončić je znova pripravil izjemno predstavo, toda tekma in zmaga sta pripadli bojevnikom. Mavericks so v prvih dveh četrtinah dosegli 72 točk. Dončić je vodil napad s 24 točkami v prvem polčasu, Jalen Brunson pa je dosegel štiri trojke za 20 točk. Bojevniki so v zadnji četrtini ugnali Dallas s 43:32. Trener Dallasa Jason Kidd je obžaloval taktiko svoje ekipe, ki je v tretji četrtini nadaljevala z brezglavimi meti z razdalje za tri točke, ko so "Mavsi" dosegli le dve trojki od 13 metov za tri.

Stephen Curry na drugi tekmi
Stephen Curry na drugi tekmi FOTO: Sofascore.com

Izid:
Golden State Warriors - Dallas Mavericks 126:117   (25:32, 33:40, 25:13, 43:32)
Luka Dončić 42 (12/23 iz igre, 5/10 za tri, prosti meti 13/15), 8 podaj in 5 skokov v 38 minutah.
- Golden State vodi z 2:0 v zmagah.