11. 9. 2022,
10.00

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,02

evropsko prvenstvo Jakob Strel Gašper Jordan Rojko Adrian Hirschmann Žiga Habat košarka 3 x 3

Nedelja, 11. 9. 2022, 10.00

EP v košarki 3x3

Košarkarji 3x3 obstali v skupinskem delu EP

Moška reprezentanca v košarki 3x3 je na evropskem prvenstvu v Gradcu v Avstriji obstala v skupinskem delu. Po porazih proti Srbiji in Izraelu se ji ni uspelo uvrstiti v četrtfinale. Že v soboto je moška reprezentanca gluhih v košarki 3x3 postala svetovni prvak.

Slovensko reprezentanco, ki so jo sestavljali Žiga Habat, Adrian Hirchmann, Gašper Jordan Rojko in Jakob Strel, je najprej premagala Srbija z 21:14, nato pa so slovenski košarkarji klonili še proti Izraelu z 22:12. Slovenska izbrana vrsta je tako v skupini osvojila tretje mesto in se ni prebila v današnji četrtfinale.

Uspešnejša je bila slovenska košarkarska reprezentanca gluhih, ki je na svetovnem prvenstvu v Izraelu osvojila zlato odličje v igri tri na tri. V velikem finalu je Slovenija, ki so jo zastopali Miha Zupan, Miha Jakofčič, Jan Orešnik in Jaka Markovič, premagala Ukrajino z 21:19.