Poraz Udineseja, Napoli ostaja na vrhu lestvice

Ljubljana, 23. 10. 2022 23.06 |

Udinese slovenskih nogometnih reprezentantov Jake Bijola in Sandija Lovrića je v 11. krogu italijanske lige izgubil proti Torinu z 1:2. Vodilni Napoli je na gostovanju pri Romi slavil z 1:0. V še enem boju z vrha lestvice pa je Lazio v gosteh z 2:0 odpravil Atalanto.

Na uvodni nedeljski tekmi so Videmčani, eno presenečenj sezone, doživeli drugi ligaški poraz sezone, a ostali na šestem mestu. Ola Aina je goste popeljal do vodstva v 14. minuti, izenačil pa je Gerard Deulofeu v 26. Zmagoviti zadetek za goste je dosegel Pietro Pellegri v 69. minuti. Bijol je igral celo tekmo in dobil rumeni karton, Lovrić pa je bil na igrišču od 65. minute.

Bologna je z 2:0 premagala Lecce, pri pri je Marko Arnautović zadel z bele pike in dosegel svoj sedmi gol sezone, s čimer je na vrhu lestvice strelcev. Lazio pa je z enakim izidom zmagal v Bergamu, rimska zasedba ima najtrdnejšo obrambo lige, doslej je prejela le pet zadetkov, dosegla pa jih je 23, več sta jih le Napoli in Milan.

Še neporaženi Napoli ima na vrhu lestvice tri točke prednosti pred Milanom, tokrat je v gosteh premagal Romo. Edini gol na tekmi je v 80. minuti dosegel Victor Osimhen.

V ponedeljek bosta še tekmi Cremonese - Sampdoria in Sassuolo - Verona.

V soboto so nogometaši milanskega Interja brez pomoči Samirja Handanovića v gosteh pri Fiorentini zmagali s 4:3. Interjev mestni tekmec Milan je pred tem s 4:1 odpravil Monzo in se vsaj začasno točkovno izenačil z vodilnim Napolijem. Na prvi sobotni tekmi je Salernitana z 1:0 premagala Spezio.

V petek je Juventus s 4:0 odpravil Empoli, za katerega je Petar Stojanović igral celo tekmo, Lovra Štubljarja pa ni bilo v ekipi zaradi poškodbe.