Veliko veselje nogometašev Sportinga na stadionu Emirates. Foto: EPA

Prva tekma v Lizboni se je končala brez zmagovalca (2:2). V Londonu je Arsenal povedel v 19. minuti, ko je bil natančen Granit Xhaka. Švicarski reprezentant je pospravil v mrežo odbito žogo po strelu Gabriela Martinellija.

Granit Xhaka je poskrbel za vodstvo topničarjev sredi prvega dela. Foto: EPA

Pedro Goncalves zadel s polovice igrišča
V 62. minuti so Lizbončani izenačili, potem ko je s sredine igrišča sijajno zadel Pedro Goncalves, ki je opazil, da Aaron Ramsdale stoji daleč iz svojih vrat. Prava mojstrovina s 40 metrov, žoga je zletela pod prečko, čuvaj mreže topničarjev pa je bil prekratek.

Portugalci so dobili silovit zalet. V 72. minuti so izvedli hiter napad, Marcus Edwards je stekel sam proti vratom, a z močnim strelom zadel Ramsadala v glavo.

Trossard imel najlepšo priložnost v podaljšku
Sledil je podaljšek, v katerem so bili topničarji ves čas precej nevarnejši. V 97. minuti je imel na nogi napredovanje Leandro Trossard, a je njegov strel Antonio Adan z desno roko preusmeril v vratnico. Topničarji so še naprej pritiskali, a se je Adan izkazal z dvema odličnima posredovanjema. Branilec Gabriel je bil v 117. minuti dvakrat nevaren z glavo po podaji iz kota. Sporting je v 118. minuti ostal le z deseterico, saj je Manuel Ugarte prejel drugi rumeni karton, Bukayo Saka mu je ušel in podrl ga je na tla.

Pedro Goncalves je opazil, da Aaron Ramsdale stoji preveč zunaj vrat, z izjemnim lobom ga je ukanil s 40 metrov. Foto: EPA

Adan odbil strel Martinellija v četrti seriji
Na vrsti so bile enajstmetrovke. V njih so bili bolj zbrani Portugalci, ki so zadeli vseh pet strelov, Ramsdale je bil dvakrat blizu, a mu ni uspelo odbiti žoge. Sijajni vratar Adan je v četrti seriji odbil slab strel Gabriela Martinellija. Napadalec je bil zelo nervozen že, ko si je nastavil žogo. Nuno Santos je bil zanesljiv v peti seriji in veliko veselje Sportinga s številnimi navijači, ki so obiskali London, se je lahko začelo.

Arsenal bo zdaj lovil naslov v Premier ligi
Vodilna ekipa Premier lige lahko zdaj vse misli usmeri k prvenstvenim tekmam. Do konca je še enajst krogov, favorizirani Manchester City pa zaostaja pet točk. V nedeljo ob 15.00 bo Arsenal gostil Crystal Palace.

Rashford potrdil napredovanje rdečih vragov
Betis je bil pred zahtevno nalogo, kako izničiti zaostanek po porazu z 1:4 s prve tekme na Old Traffordu. V prvem polčasu so bili proti Unitedu boljši tekmec. 41-letni Joaquin Sanchez Rodriguez je v 12. minuti zadel zunanji del vratnice, nekajkrat pa se je izkazal tudi David de Gea.

Marcus Rashford je dosegel edini zadetek na stadionu Benito Villamarin. Foto: EPA

V 56. minuti je Marcus Rashford s 30 metrov z izjemnim strelom premagal Ruija Silvo. Rdeči vragi so prednost ohranili do konca srečanja na stadionu Benito Villamarin. Trener Eric ten Hag je opravil vseh pet menjav, vstopili so Jadon Sancho, Marcel Sabitzer, Anthony Elanga, Diogo Dalot in Victor Lindelöf.

Freiburg z igralcem manj nemočen proti Juventusu
Juventus je še drugič ugnal Freiburg. Izbranci Christiana Streicha so pred 33.420 gledalci na razprodanem stadionu Europa Park prikazali zelo dobro predstavo, a morali priznati premoč stari dami z 0:2.

V 27. minuti je branilec Gleison Bremer z glavo stresel prečko. Dušan Vlahović je nato odbito žogo pospravil v mrežo. Oglasil se je videosodnik in zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Dušan Vlahović je tik pred odmorom uspešno izvedel najstrožjo kazen. Foto: EPA

V 45. minuti je Vlahović izkoristil najstrožjo kazen, potem ko je po posredovanju videosodnika po igranju z roko glavni sodnik Serdar Gözübüyük pokazal na belo točko. Zaradi drugega rumenega kartona je izključil še Manuela Guldeja.

Freiburg je bil v izgubljenem položaju. V sodnikovem dodatku je zmago stare dame potrdil še rezervist Federico Chiesa, ki je bil natančen po podaji Adriena Rabiota.

Slovo neučinkovitih Baskov
Roma se je po zmagi na prvi tekmi z 2:0 nad Real Sociedadom na povratni tekmi v San Sebastianu predvsem v drugem polčasu krčevito branila in napredovala po remiju brez golov. Ob koncu prvega polčasa je po igranju z roko videosodnik razveljavil gol Rimljanov. V drugem polčasu so bili varovanci Joseja Mourinha v podrejenem položaju, a baskovsko moštvo nikakor ni spravilo žoge v mrežo gostov.

Union St. Gilloise je najpresenetljivejši četrtfinalist. V belgijskem prvenstvu je trenutno na drugem mestu, za vodilnim Genkom zaostaja pet točk. Foto: EPA

Union St. Gilloise presenetljivo v četrtfinalu
Predstavnika v četrtfinalu bodo imeli Belgijci. Union St. Gilloise, ki ga je v letih 2018 in 2019 vodil slovenski trener Luka Elsner, je na povratni tekmi na domači zelenici ugnal Union iz Berlina s 3:0. Prva tekma se je končala s 3:3. V prvem polčasu je zadel Teddy Teuma v 18. minuti, v drugem pa sta napredovanje belgijske zasedbe potrdila Jean Lazare Amani in Loic Lapoussin.

Zajc izpadel s Fenerbehčejem
Edini slovenski nogometaš v Evropski ligi Miha Zajc se s Fenerbahčejem ni uvrstil med osem najboljših. Turški velikan je sicer povratno tekmo na svojem stadionu dobil z 1:0, skupno pa je napredovala Sevilla z 2:1. Edini zadetek je dosegel Enner Valencia z enajstih metrov v 41. minuti. Zajc je igral do 75. minute.

Jesper Karlsson in soigralci so na obeh tekmah premagali Lazio z 2:1. Foto: EPA

Anderlecht v Konferenčni ligi izločil Villarreal
Nogometaši Villarreala so lani šokirali Bayern in se uvrstili v polfinale Lige prvakov. Rumena podmornica je presenetljivo izpadla že v osmini finala Konferenčne lige proti Anderlechtu. Prva tekma v Bruslju se je končala z remijem (1:1). Toda na povratni tekmi so Belgijci presenetili in z zmago 1:0 napredovali. Edini gol na tekmi je v 73. minuti dosegel Isman Slimani.

Alkmaar tud na domači zelenici boljši od Lazia
Laziu na gostovanju v Alkmaarju ni uspelo popraviti spodrsljaja s prve tekme v Rimu. Tudi tokrat so bili Nizozemci boljši z 2:1. Rimljani so z golom Felipeja Andersona povedli, Jesper Karlsson in Vangelis Pavlidis pa sta poskrbela za preobrat.

Evropska liga, osmina finala, povratne tekme:
Freiburg - JUVENTUS 0:2 (0:1) 0:1
Vlahović 45./11-m, Chiesa 95.
RK:
Gulde 44./Freiburg

Freiburg: Flekken, Sildillia, Ginter, Gulde, Kübler, M. Eggestein (45./Schmidt), Höfler, Günter (74./Weisshaupt), Doan (62./Sallai), Höler (62./Grifo), Gregoritsch (74./Petersen).

Juventus: Szczesny, Danilo, Bremer, Gatti, Locatelli (84./Barrenechea), Cuadrado (84./de Sciglio), Fagioli, Rabiot, Kostić (71./Ilimng Junior), Kean (91./Soule), Vlahović (70./Chiesa).

Sodnik: Serdar Gözübüyük (Nizozemska)

Betis - MANCHESTER UNITED 0:1 (0:0) 1:4
Rashford 56.

Betis: Rui Silva, Sabaly, Pezzella, Edgar, Abner (26./Miranda), Rodriguez (59./Guadrado), William Carvalho, Aitor Ruibal (59./Borja Iglesias), Joaquin (59./Canales), Juanmi, Ayoze Perez (59./Willian Jose).

Man. United: de Gea, Wan-Bissaka (75./Diogo Dalot), Maguire, Martinez (75./Lindelöf), Malacia, Casemiro, Fred (60./Sabitzer), Pellistri, Fernandes (68./Elanga), Rashford (60./Sancho), Weghorst.

Sodnik: Srđan Jovanović (Srbija)

FEYENOORD - Šahtar Doneck 7:1 (3:0) 1:1
Gimenez 9., Kokcu 24., 38., Idrissi 49., 60., Jahanbakhsh 64., Danilo 67.; Kelsy 87.

Fenerbahče - SEVILLA 1:0 (1:0) 0:2
E. Valencia 41./11-m
Zajc (Fenerbahče) je igral do 75. minute.

UNION ST. GILLOISE - Union Berlin 3:0 (1:0) 3:3
Teuma 18., Lazare Amani 63., Lapoussin 94.

Nuno Santos (3:5)

Arsenal: Ramsdale, Tomijasu (9./White), Saliba (21./Holding), Gabriel, Zinčenko, Fabio Vieira (100./Ödegaard), Jorginho (65./Partey), Xhaka, Gabriel Martinelli, Gabriel Jesus (46./Trossard), Nelson (66./Saka).

Sporting: Adan, St. Juste, Diomande, Goncalo Inacio, Ricardo Esgaio, Pedro Goncalves (93./Essugo), Ugarte, Matheus Reis (93./Santos), Edwards (119./Tanlongo), Paulinho (89./Chermiti), Trincao (105./Arthur Gomes).

Sodnik: Antonio Mateu Lahoz (Španija)

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku. Žreb parov četrtfinala bo v petek ob 13.00.