Šport > Nogomet
626 ogledov

Real zanesljiv, Barça vodila celotno tekmo, nato šok v zaključku

Granada : Barcelona Epa
Barcelona je zamudila skok na tretje mesto, medtem ko Real po zanesljivi zmagi beži že za osem točk.

Nogometni velikan Barcelona je na tekmi 20. kroga španskega prvenstva v gosteh remiziral z Granado z 1:1 in z 32 osvojenimi točkami ostal na šestem mestu prvenstvene razpredelnice. Na vrhu lestvice je še naprej Real Madrid, ki je z zmago proti Valencii s 4:1 prednost pred Sevillo povišal na osem točk, le da so Andaluzijci odigrali dve tekmi manj.

Katalonci so tako zamudili skok na mesta, ki v prihodnji sezoni prinašajo nastop v elitni ligi prvakov. Edini zadetek za Barcelono je dosegel Nizozemec Luuk de Jong v 57. minuti. Isti igralec je v deseti minuti že zatresel mrežo, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen po ogledu v sobi za VAR. Katalonci so od 80. minute igrali brez izključenega Gavija, pritisk domačih pa se je obrestoval v 89. minuti, ko je po odbiti žogi po kotu z levico neubranljivo zadel Antonio Puertas.

Zaostanek varovancev Xavija Hernandeza za večnimi rivali in vodilno ekipo španskega prvenstva Realom iz Madrida (49 točk) zdaj znaša velikih 17 točk, potem ko so kraljevi doma premagali Valencio z 4:1. Edini zadetek v prvem polčasu je v 43. minuti dosegel Karim Benzema iz enajstmetrovke po prekršku nad Casemirom. To je bil 300. zadetek za Benzemaja, ki je na četrtem mestu večne lestvice strelcev pri Madridčanih. Na vrhu je Cristiano Ronaldo s 451.

Karim Benzema | Avtor: Epa Epa

Real je imel sicer že v prvem delu več priložnosti, Luka Modrić je v prvem polčasu zadel okvir vrat, v drugem pa je hitro prednost povišal Vinicius Junior v 52. minuti po zmedi v kazenskem prostoru netopirjev. Vinicius je nato dosegel še drugi gol na tekmi, ko je v prazno mrežo pospravil žogo po obrambi Jasperja Cillessena. Zadetek za 3:1 je dosegel Goncalo Guedes, potem ko mu je najprej Thibaut Courtois ubranil najstrožjo kazen, a je nato žogo Portugalec z glavo pospravil za hrbet belgijskega čuvaja mreže, končni izid pa je z drugim zadetkom ter skupno 301. za Real ob koncu tekme postavil Benzema.

Realu, ki ima po 21 odigranih tekmah na vrhu 49 točk, sledi Sevilla z 41, pred šesto Barcelono pa so še Betis (33), Real Sociedad (33) in Atletico Madrid (32). Vse omenjene ekipe z izjemo Reala Madrida ter Sociedada tekme 20. kroga še čakajo.

Atletico slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka se bo v nedeljo doma pomeril z vročim Villarrealom (štiri zaporedne zmage), Betis pa bo prav tako v nedeljo gostil Rayo Vallecano.

Na današnjih prvih dveh tekmah sta bili na domačih zelenicah uspešni ekipi Levanteja in Reala Sociedada. Zadnjeuvrščeni Levante je za prvi komplet treh točk v sezoni premagal Mallorco z 2:0, gol manj pa je ob zmagi doseglo moštvo Sociedada proti Celti iz Viga.